Zajímavosti Madridu
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Madridu

El Paseo del Arte & El Retiro
Madridská "velká trojka" muzeí - Prado, Muzeum královny Sofie a Thyssen - všechny se nachází na stejné třídě přezdívané "Paseo del Arte". Najdete v nich nejlepší díla malířů jako například El Greco, Goya, Velazquez, Picasso, Dalí nebo Miró - to však ještě nezmiňujeme další zahraniční umělce. Po návštěvě muzeí vystoupejte na vyvýšeninu hned za Pradem a objevte hlavní park Madridu zvaný "El Retiro."

Real Madrid
Přestože je Španělsko plné fotbalových fanoušků, tak ne všichni se můžou pochlubit, že bydlí ve městě "nejlepšího fotbalového týmu 20. století". Real Madrid je jedním z mála - pokud ne dokonce jediným - fotbalovým týmem, který alespoň jednou vyhrál všechny hlavní národní i mezinárodní tituly.

Sol & Los Austrias
Puerta del Sol je výchozím bodem Madridu a zároveň i nejrušnějším "par excellence" místem pro setkání. Přímo ze Sol se můžete vydat některou z radiál do habsburského Madridu, Královského paláce ve čtvrti "Los Austrias", na Plaza Mayor, ke starým kostelům a nebo ke krásným náměstím s venkovním posezením a tapas bary.

Noční život!!!
Madrid je hlavním městem v mnoha ohledech, ale nad všemi kraluje jeho rušný noční život. Rámus nočních srazů se ve městě ozývá každý víkend, avšak to není vše - na skvělou párty můžete vyrazit i během jakékoli noci v týdnu. Ta pravá noční "pařba" ("salir") trvá nejméně do 6 hodin do rána. A ačkoli je New York často označován jako "město, které nikdy nespí", tak se vsadíme, že si tento titul zaslouží jenom a jenom Madrid.

"Terrazas"
Jakmile nad zimou prochladlým Madridem převezme vládu jaro, tak Madriďané houfně vyrazí ven, aby si užili pěkného počasí. Bary, restaurace a kavárny v celém městě vyndají ven na chodníky, pěší zóny a náměstí stolky a židle. Tyto "terrazas" jsou většinou plně obsazené, takže se snažte najít nějaký volný stůl s očima dokořán! Mimochodem, znáte nějaký lepší způsob, jak si společně s přáteli užít krásné počasí, než na terase s kávou nebo sklenkou sagríe a různými tapas k zakousnutí?


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.