Kam vyrazit v Madridu - hlavní město Španělska

Ceny a Katalog
Kam vyrazit v Madridu - hlavní město Španělska
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Kam vyrazit a co dělat v Madridu

Putování po tapas barech
Jen málo věcí je pro Španělsko tak stoprocentně typických jako tapas. Přestože se díky své popularitě španělské tapas bary rychle rozšiřují po celém světě, tak je Španělsko pořád (a vždy pravděpodobně bude) tím nejlepším místem, kde si dát tuto pochoutku. Je to skvělý způsob, jak ochutnant španělskou kuchyni a díky nízkým cenám a malým porcím si můžete dát různé druhy tapas v jednom příjemném baru, nebo putovat z jednoho lokálu do druhého a zkoušet místní speciality. A navíc přímo v Madridu můžete ochutnat speciality jednotlivých španělských regionů - z Baskidska, Galície, Andalusie nebo Katalánska!

Párty až do rána
Madrid je skutečně městem, které nikdy nespí. Právě tady se setkáte s tím nejbláznivějším nočním životem v celém Španělsku, ne-li dokonce v Evropě! Typický večer můžete začít poklidně s tapas, pak se přesunout do baru nakonec si vybrat některou ze skvělých madridských discotecas. Neočekávejte však, že se do postele dostanete dříve než v 6 hodin ráno!

Nedělní dopoledne na El Rastro
Každou neděli a během státních svátků se v oblasti mezi Plaza Tirso de Molina a Glorieta de Embajadores koná nejslavnější španělský venkovní trh. V každé ulici najdete jiné poklady, různé maličkosti i spoutu vetešnictví od starožitného nábytku po kýčovitá trička. Vždy tu je narváno, protože si zde Madriďané užívají poslední pivo a tapas před tím, než v pondělí vyrazí do práce. Pokud chcete studovat jazykové kurzy španělštiny v Madridu, tak na El Rastro musíte alespoň jednou vyrazit... určitě vás nezklame!

guide madrid
guide madrid

Zajděte na fútbol
Jakékoli město ve Španělsku je rájem pro milovníky fotbalu, ale v případě Madridu to platí dvojnásob. Sídlí zde totiž dva hlavní fotbalové týmy ze španělské nejvyšší soutěže. Jedním z nich je "nejlepší fotbalový klub 20. století" - Real Madrid, s údajně nejvyšším počtem fanoušků, největším stadionem a nejlepšími hráči světa. Atlético Madrid za ním však rozhodně nezaostává. Během zápasů se scházejí tisíce fanoušků na fotbalových stadionech a prakticky všechny bary v Madridu jsou naplněné k prasknutí.

Poznejte býčí zápasy
Přestože se nejedná o nejlepší možnost pro slabé povahy, tak býčí zápasy jsou rituálem a podstatným aspektem španělské kultury, který byste měli alespoň jedenkrát shlédnout. Býčí aréna Las Ventas v Madridu má kapacitu téměř 25 000 diváků a je vůbec nejdůležitějším místem pro býčí zápasy ve Španělsku. Vystupují zde ti nejlepší španělští i zahraniční toreádoři.

Churros v San Ginés
Churros, křupavé prudce osmažené těsto ve tvaru trubiček, jsou oblíbenou snídání mnoha Španělů... a také skvělou energetickou pochoutkou, když se z párty vracíte pozdě s východem slunce. Toto vynikající sladké pečivo se klasicky namáčí v šálku horké čokolády a tím rozhodně pravým místem, kam na churros vyrazit, je Chocolatería San Ginés, která je vyrábí a servíruje už od roku 1890. Adresa: Pasadizo San Ginés, 5 (hned u Calle Mayor)

Vyrazte na představení
Díky národní opeře, spoustě divadel na Gran Vía, flamenco lokálům a velkému množstvím dalších kulturních událostí po celém městě máte nekonečné možnosti na výběr toho pravého představení. Pořád je zde co dělat, ať už máte náladu na operu, zábavný muzikál, klasickou divadelní hru nebo třeba taneční představení.

Půjčte si loďku v parku Retiro
Typicky turistické? Ano. Stojí to za to? Určitě! Po procházce v krásném rozlehlém parku El Retiro si půjčte loďku a vedle kachen se po uměle vytvořeném jezeru projeďte také vy! Je to skvělý způsob, jak uniknout zvědavým pohledům lidí a jak si v pohodě užít sluneční paprsky!


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.