Kdy navštívit španělské město Madrid
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Navštivte Madrid během...

Podzim (září a říjen) plný slunečných dnů a příjemných teplot je nejlepším obdobím pro návštěvu Madridu. Zimy jsou chladné, teploty však zřídka spadnou pod bod mrazu... nejčastěji v noci. Jara bývají krásná a s proměnlivými přeháňkami, zatímco léto začínající v červnu je neskutečné horké.

Při plánování vašeho výletu se orientujte dle následujících slavností a událostí, během kterých je opravdu skvělé do Madridu vyrazit!

KVĚTEN: Dos de Mayo & San Isidro
Madrid vítá jaro různými oslavami. Nejprve Dos de Mayo oslavuje 2. květen 1808 kvůli povstání proti Napoleonově okupaci. Fiestas de San Isidro, svatý patron Madridu, jsou oslavovány 15. května a během celého víkendu se konají býčí zápasy, hraje typická hudba, nosí se speciální kostýmy a samozřejmě, že se venku v celém Madridu slaví až do úsvitu.

SRPEN: Fiestas po celém Madridu
Když se letní horké teploty alespoň o něco málo sníží, tak se v různých čtvrtích po celém Madridu začínají slavit místní svátky. Bary podávají nápoje v ulicích a to především ve starých částech města jako například Lavapiés nebo La Latina.

PROSINEC: Vánoce & Silvestr
Madrid se během vánočního období úplně rozsvítí, havní ulice a třídy lemují zářící vánoční instalace s dekoracemi. Obchodníci okupují oblast okolo Puerty del Sol a toto období zde kulminuje s obrovskými novoročními oslavami. Celá země odpočítává poslední vteřiny roku dle hodin na náměstí Sol a tradičně všichni s každým úderem hodin pojídají kuličku hroznového vína. Pokud chcete zažít jednu z nejbláznivějších novoročních oslav, tak je pro vás období kolem Vánoc tím nejlepším pro studium jazykového kurzu španělštiny ve Španělsku.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.