Cestovní průvodce Granadou, Španělsko

Ceny a Katalog
Cestovní průvodce Granadou, Španělsko
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Cestovní průvodce Granadou - úvod

Vítejte v Granadě, arabské perle Španělska!


Pokud chcete porozumět tomu, proč je každý Granadou fascinován, tak vám vše osvětlí legenda o Boabdilovi.

Boabdil byl arabským králem Granady a Granada byla toho času poslední arabskou pevností na Iberijském poloostrově. Po více než 700 letech arabské nadvlády bylo Cordobské království v roce 1492 dobito křesťany a Boabdil byl přinucen odejít ze svého nádherného paláce, z Alhambry. A když silný a pyšný Boabdil opustil město, tak se rozvzlykal jako malé dítě.

Tato legenda byla převyprávěna v mnoha básních a ztvárněna na mnoha uměleckých dílech. Obraz statného muže truchlícího nad svým ztraceným městem. Jaké kouzlo tedy musí mít město, aby u člověka vyvolalo takovouto reakci?

Vezměme si příklad - Alhambru. Jedná se o nejvíce navštěvovanou památku Španělska a bez pochybností také o pravé mistrovské architektonické dílo. Granada je město, na kterém na vás dýchnou dějiny na každém kroku, přičemž nechybí ani moderna na okraji města. Granada je známá svým rušným nočním životem, velkými porcemi tapas (zdarma!) a přátelskými obyvateli. Město leží na úpatí pohoří Sierra Nevada a jen 45 minut od Tropického pobřeží - Costa Tropical a překypuje bary, restauracemi a kluby. V Granadě si skutečně každý něco svého najde!


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.