Cestovní průvodce Granadou, Španělsko

Ceny a Katalog
Cestovní průvodce Granadou, Španělsko
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Cestovní průvodce Granadou - úvod

Vítejte v Granadě, arabské perle Španělska!


Pokud chcete porozumět tomu, pro� je každý Granadou fascinován, tak vám vše osvětlí legenda o Boabdilovi.

Boabdil byl arabským králem Granady a Granada byla toho �asu poslední arabskou pevností na Iberijském poloostrově. Po více než 700 letech arabské nadvlády bylo Cordobské království v roce 1492 dobito křesťany a Boabdil byl přinucen odejít ze svého nádherného paláce, z Alhambry. A když silný a pyšný Boabdil opustil město, tak se rozvzlykal jako malé dítě.

Tato legenda byla převyprávěna v mnoha básních a ztvárněna na mnoha uměleckých dílech. Obraz statného muže truchlícího nad svým ztraceným městem. Jaké kouzlo tedy musí mít město, aby u �lověka vyvolalo takovouto reakci?

Vezměme si příklad - Alhambru. Jedná se o nejvíce navštěvovanou památku Španělska a bez pochybností také o pravé mistrovské architektonické dílo. Granada je město, na kterém na vás dýchnou dějiny na každém kroku, při�emž nechybí ani moderna na okraji města. Granada je známá svým rušným no�ním životem, velkými porcemi tapas (zdarma!) a přátelskými obyvateli. Město leží na úpatí pohoří Sierra Nevada a jen 45 minut od Tropického pobřeží - Costa Tropical a překypuje bary, restauracemi a kluby. V Granadě si skute�ně každý něco svého najde!


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.