Zajímavosti Valencie
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Valencie

Město umění a vědy
Santiago Calatrava, jeden z nejvyhledávanějších architektů na světě, tento projekt navrhl pro své město. Jedná se o velkolepý hemisférický komplex, jehož silueta se odráží na hladině bazénu, který je součástí tohoto komplexu. Nenechte si zde ujít účast na open-air koncertu, při kterém je celé "město" nádherně osvíceno. Najdete zde 5 různých sekcí: umělecký pavilon, největší akvárium v Evropě, interaktivní naučné centrum, planetárium/ kupoli IMAX a botanickou zahradu.

Architektura
Valencie patří z hlediska architektura mezi nejzajímavější španělská města. Kombinace starověké městské brány, gotického hradu, přepychových barokních paláců, modernistického tržiště a dalších zajímavostí váš foťák rozhodně nenechá v klidu!

Barrio del Carmen
Tato městská historická čtvrť je plná křivolakých uliček, ve kterých se snadno ztratíte, ale také si příjemně užijete procházku. Právě tady najdete historické památky typické pro každé starobylé španělské město: katedrálu, radnici a spoustu náměstí, na jejichž venkovních terasách si můžete stylově odpočinout.

Formule 1 - Evropská Grand Prix
Díky neustále rostoucí popularitě se nedělní závody konané během léta staly národní vášní. Navíc má Valencie svůj vlastní závodní okruh, takže každoroční Velká cena rozhodně zvyšuje tempo města. Jestli tedy můžete a peníze chcete utratit, tak se na tuhle úžasnou událost jděte podívat naživo!

Jídlo
Valencie je obklopena pásem nejúrodnější španělské půdy, navíc se nachází přímo na pobřeží Středozemního moře, proto její kuchyně díky kvalitním ingrediencím hýří zdravými a vynikajícími pokrmy - mořské plody, ovoce, zelenina apod. Jedním z nejznámějších věcí ve Valencii je slavná paella, která se z místní speciality postupně stala světovým delikátním pokrmem, který rozhodně musíte vyzkoušet!


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.