Zajímavosti Sevily
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Sevily

Barrio Santa Cruz
Nenajdete romantičtější místo než sevilskou historickou židovskou čtvrť Barrio Santa Cruz, kterou charakterizují bílé fasády, kovová zábradlí ověšená květinami, velmi úzké křivolaké uličky, půvabná atria. Sluneční paprsky si zde můžete užívat na terase některé z mnoha typických kaváren.

Flamenco & folklór
Sevila, srdce folklórního Španělska, je nejlepším místem pro nejlepší zážitek z býčích zápasů nebo při flamenco vystoupeních. Jedná se o jedno z mála míst, kde najdete skutečné ženy oblečené v puntíkovaných šatech určených pro speciální příležitosti nebo spontánní zpěv flamenca na ulici. Pokud chcete opravdu naplno absorbovat andaluskou kulturu a porozumět jí, tak rozhodně uvažujte o našich kurzech španělštiny s flamencem v Seville!

Casa de Pilatos
Ohromující dům Casa de Pilatos, který je považován za prototyp andaluského paláce, je turisty vrhajícími se na Alcazar kvůli své poloze v křivolakých uličkách čtvrti Santa Cruz často přehlédnut. Vrátíme-li se pomyslně do pozdějšího 15. a raného 16. století, tak spatříme honosný palác ovlivněný italskou renesancí a španělským Mudéjar, výsledky neuvěřitelné práce s kachličkami, podíváme se na majestátní zahrady v átriích i na další velmi atraktivní výtvory.

guide sevilla
guide sevilla

Torre de Oro
Tato věž ze 13. století vystavěná na východním břehu řeky Guadalquivir byla z důvodu ochrany města, jeho obyvatel i majetku klíčovou součástí tehdejšího masivního opevnění obklopujícího celou Sevilu. Dnes je věž, ve které se nachází zajímavé namořní muzeum, jedním z nejcharakterističtějších symbolů města.

Katedrála & Alcazar
Dvě nejdůležitejší sevilské památky, katedrála a alcazar, dokonale ztělesňují fascinující historii města plnou různých kulturních vlivů. Po více než 500 let byla Sevila hlavním městem arabského Španělska "Al-Andalus". Po katolické reconquistě v roce 1258 si město oblíbili králové a později se z něj jako součásti obrovské katolické říše stalo útočiště buržoázie z Nového světa.

Katedrála i alcazar reprezentují tento výrazný mnohokulturní vliv. Katedrála byla postavena na místě původní mešity Almohad, kterou dodnes připomíná zachovalý minaret "Giralda". Na jednom místě tu vedle sebe najdete minaret a katedrálu patřící k těm nejstarším na světě. Prastarý Alcazar, původně postavený jako maurský palác v 7. století, byl v 15. století přeměněn na královskou rezidenci. Tato budova oslňuje jako skvělý příklad mudéjarské architektury, tedy stylu, který vytvořili muslimští umělci pracující na křesťanském území.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.