Zajímavosti Salamanky
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Salamanky

La Plaza Mayor
Centrem veškerého dění je v Salamance už od 18. století Plaza Mayor. Toto náměstí je Španěly považováno za úplně nejkrásnější. Je plné složitých barokních výzdob vytesaných do zářícího pískovce. Během noci se celé náměstí doslova rozsvítí, aby přivítalo turisty, místní obyvatele i studenty, kteří si sem přišli užít svěží noční vzduch a veselou atmosféru.

Noční život
Madrid je lídrem španělského nočního života, ale Salamanka se chlubí stejným puncem s cenovými kategoriemi malého města! Každou noc v týdnu lákají místní obrovské diskotéky, intimní jazzové bary i studentská doupata k zábavě a párty až do rána. Pokud si chcete pořádně a za dobré ceny "zapařit" - a kdo by nechtěl? - tak je tu pro vás Salamanka jako skvělé místo se spoustou možností, které vás v noci prostě nenechají spát.

spain salamanca
spain salamanca

Universidad de Salamanca
V Salamance sídlí v elegantní budově z pískovce 4. nejstarší univerzita v Evropě založená už v roce 1218. Až se budete procházet uličkami v okolí, tak na vás jistě dýchne tradice více než 800 letého intelektuálního života a určitě zavítáte také do síní slávy skvělých španělských myslitelů jako například Luis de Góngora, Miguel de Unamuno nebo Pedro Calderón de la Barca. Díky skvělé reputaci vyráží na tuto univerzitu studovat studenti z celého Španělska i ze zahraničí a celkově tak tvoří více než 30% celkového počtu obyvatel Salamanky.

Casa de las Conchas
Výstižně pojmenovaný Casa de las Conchas (Dům mušlí) je bez pochyb jednou z nejsymboličtějších budov typicky patřících Salamance. Exteriér tohoto panského sídla z 16. století, nyní městské knihovny, je pokryt na sebe navazujících řadami mušlí, které byly vytesány v pro Salamanku typickém zlatavém pískovci. Dům mušlí se nachází v blízkosti univerzity i katedrály a díky této výhodné centrální poloze a specifickému motivu je opravdu snadno k nalezení!

Katedrály - ano, ve městě jsou dvě!
Jedním z největších lákadel Salamanky je komplex katedrál... ano, komplex. Mnoho jiných měst v minulosti strhlo svoje originální katedrály, aby mohly být nahrazeny novými, v Salamance však byly zachovány obě nedotčené - stará i nová. Catedral Nueva (Nová katedrála) byla od roku 1512 stavěna po dobu 200 let a právě díky konstrukci trvající dvě století je skvělým příkladem vývoje španělské architektury. Catedral Vieja (Stará katedrála) je připojena k té novější a příkladně reprezentuje románský sloh. V jejích útrobách se nachází nejstarší varhany v Evropě.

Nezapomeňte se podívat na poněkud zvláštně umístěného astronauta a zmrzlinový kornout v jinak renesanční a barokní výzdobě kolem masivních dveří Nové katedrály: sochaři, kteří měli za úkol restaurovat vstup do katedrály se rozhodli přidat ke svému zrestaurovanému dílu dokonce svůj vlastní "vzkaz".


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.