Kam vyrazit ve španělském městě Salamanca
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Kam vyrazit a co dělat v Salamance

Vystopujte žábu
Na zdobené tesané fasádě budovy historické univerzity je k vidění jeden z největších nedosažitelných pokladů Salamanky: žába. Legenda říká, že pokud ji sami bez pomoci ostatních objevíte, tak budete mít zaručeno štěstí i povedené manželství.

Hurá na párty
Do Salamanky míří spousta turistů zajímajících se o historii, historické památky a překrásnou architekturu, avšak kromě toho je toto město známé také kvůli studentské atmosféře a bláznivému nočnímu životu. Přidejte se k bavícím se davům univerzitních studentů ze Španělska i ze zahraničí, kteří zaplňují širokou kolekci barů a klubů tohoto historického města.

guide salamanca
guide salamanca

Relaxujte v "obýváku"
Centrum veškerého dění v Salamance, Plaza Mayor známé jako "obývací pokoj" Salamanky, je plné dění a ruchu stejně jako už v 18. století. Mnohými považováno za nejkrásnější španělské náměstí, jehož zlatavé pískovcové budovy se blýskají ve slunečním svitu. V noci se pak náměstí celé rozzáří, aby přivítalo turisty, místní studenty a typické obyvatele Salamanky, kteří si sem přišli užívat svěží vzduch a příjemnou atmosféru.

Dejte si "pinchos"
Tapas nebo dle nářečí v oblasti Kastílie a Leonu "pinchos" se točí kolem jídla, pití a radovánek. Jestli si naplánujete večer v jednom baru nebo jich pro jistotu vytřídáte několik, abyste okusili jak tapas tak i atmosféru místních barů, tak určitě zjistíte, že večer strávený právě touto činností je skvělým způsobem, jak "naplnit" nejen večer jako takový, ale i váš žaludek! Bary, ve kterých si můžete dát pinchos, jsou rozesety po celém městě, ale nejvíce jich naleznete pohromadě okolo Plaza Mayor nebo Calle Van Dyck.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.