Kdy navštívit španělské město Salamanca
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Navštivte Salamanku během...

BŘEZEN/DUBEN: Semana Santa (Svatý týden)
Místní oslavy "Semana Santa" plné velkých průvodů, které začínají v místní do výše se tyčící gotické katedrále, patří k těm nejzajímavějším v celém Španělsku. "Lunes de Aguas" neboli pondělí velikonoční, se koná místní důležitá tradice. Během tohoto dne byly ve středověku ve městě opětovně vítány prostitutky po jejich dočasném vyhnanství během období půstu na druhý břeh řeky Tormes. V současné době si místní obyvatelé tuto tradici společně se svou rodinou a přáteli vesele připomínají během pikniků s tradičním masovým koláčem "hornazo", kterými končí nepříjemné pokání předchozích týdnů.

guide salamanca
guide salamanca

ČERVEN: El Día de San Juan de Sahagún
12. června Salamanka slaví svátek patrona města San Juana de Sahagúna. To nejzajímavější, co se během těchto oslav odehrává, zahrnuje ohňostroje, býčí zápasy a originální barokní trh plný regionální a ručně vyráběných produktů. Všichni odloží svoje pracovní i školní povinnosti a přidají se k oslavám a samozřejmě také vyráží na párty, které jen tak nekončí.

ZÁŘÍ: Las Ferias de Salamanca
Všechny druhy tanců a hudby, speciální venkovní stánky, ohňostroje, koncerty pod širým nebem, divadelní představení a býčí zápasy tvoří program druhého zářijového týdne během každoročních slavností v Salamance.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.