Zajímavosti Marbelly
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Marbelly

Staré město & Plaza de los Naranjos
Historické centrum Marbelly neboli "casco antiguo" charakterizují ulice zářící bílou barvou, historické kostely, náměstí a neustále rostoucí počet butiků a obchodů. Středobodem je "Plaza de los Naranjos" (Náměstí pomerančovníků, přibližně z roku 1485), na kterém najdete budovu radnice a krásné kaple z 16. století. V této části, částečně obklopené původní arabskou zdí, na vás naplno dýchne historická atmosféra Marbelly. Vychutnejte si ji co nejvíce při popíjení výborného osvěžujícího nápoje na některé terase kaváren.

Počasí
Poloha mezi horami a mořem znamená, že si Marbella užívá příjemné mikroklima charakteristické velkým množstvím slunečních dní, jen malým množstvím deště, mírnými zimami a horkými léty. Proto není žádným překvapením, že město přiláká návštěvníky nejen ze Španělska, ale i ze zahraničí!

guide marbella
guide marbella

Nákupy
Shopaholici pozor! Díky známému životnímu stylu plného luxusu rozhodně není překvapením, že ulice v Marbelle lemují designerské a značkové obchody všeho druhu. Pokud však úlovek za 500 euro nesedí vašemu rozpočtu, nezoufejte, najdete zde totiž i obchody v nižší cenové hladině a lákavá tržiště, která nabízí všechno možné - čerstvé produkty, oblečení nebo koření, pokud tedy jmenujeme pouze zlomek celého sortimentu.

Pláže
Zlatavý písek, průzračné moře, sluneční parsky... co víc si v životě přát? Středomořské pobřeží patřící k Marbelle dosahuje délky 26 km, přičemž nedaleké pohoří Sierra Blanca město chrání před silnými větry, a proto právě tady najdete nejlepší pláže ve Španělsku.

Sporty & volnočasové aktivity
Marbella je slavná svými luxusními posilovnami, množstvím golfových klubů a tenisovými kurzy světové třídy. Až se tedy plně nabažíte chytání bronzu na pláži, zkuste se protáhnout v některé z místních posiloven, vyrazte na green nebo předveďte svůj oslňující sevis na tenisovém kurtu.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.