Zajímavosti Granady
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Granady

La Alhambra
Alhambra, která je řazena na seznam divů moderního světa, byla pozoruhodnou arabskou pevností, jejíž majestátnost dodnes připomíná bohatou arabskou historii města. Složitě vypracované detaily stropů i stěn, nádherné fontány, unikátní sochářská díla a rozlehlá zahrada dělají z totoho nejexotičtějšího evropského města nejnavštěvovanější památku ve Španělsku.

Mirador de San Nicolás (Rozhledna San Nicolás)
Popadněte svůj foťák a vyrazte na Mirador de San Nicolás, abyste pořídili fotky, které ostatní určitě ohromí. Tato rozhledna pojmenovaná po kostele, který se nachází nedaleko od ní, je tím pravým místem pro nepřekonatelný pohled na Alhambru, jíž v pozadí doplňuje pohoří Sierra Nevada. Rozhlednu najdete ve čtvrti Albaicín: než se dostanete nahoru, dá to docela zabrat, ale tak zajímavý výhled rozhodně stojí za to!

Katedrála a okolí
Napůl katolické dějiny Granady mají na svědomí rozlehlou renesanční katedrálu. V přilehlé královské kapli jsou pohřbeni Ferdinand a Isabela - "Reyes Católicos", kteří velkolepě financovali Kolumbovy výpravy do Nového světa. Do okolních ulic je vozidlům vjezd zakázán, můžete zde tedy nerušeně objevovat okouzlující uličky a zaposlouchat se do tónů flamenca, jež brnkají místní kytaristé.

guide granada
guide granada

El Albaicín
Albaicín, největší arabská čtvrť ve Španělsku, je protkaná středověkými uličkami a nese v sobě nejcharakterističtější rysy celého města. Ve zdejších úzkých křivolakých uličkách najdete lokály s flamencem, venkovní kavárny i různé restaurace se skvělým výhledem na Alhambru.

Tapas & noční život
Ve Španělsku, zemi plné tapas barů, je Granada naprostým králem. Pokud si totiž v baru objednáte jakýkoli druh nápoje, dostanete k němu zdarma chutné tapa jako například sýr, šunku, olivy, smažený lilek nebo třeba malý toust s omáčkou. Přestože jídlo zdarma nic nepřekoná, tak toto středně velké město překvapivě nabízí i rušný noční život a to především díky aktivní univerzitní činnosti, což dělá z Granady ideální místo pro studium jazykových kurzů španělštiny ve Španělsku.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.