Kam vyrazit ve španělském městě Granada
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Kam vyrazit a co dělat v Granadě

Dejte si šálek čaje
Arabské kořeny Granady jsou evidentní ve všem od přepychových paláců, přes křivolaké uličky, skvělé trhy a také - čaj! Toto španělské město je plné "teterías" neboli čajoven s jejich příjemnou atmosférou. Stačí se tedy jen uvelebit mezi polštáři a v nefalšované čajovně si vychutnat široký sortiment pravých arabských čajů.

Nenechte si ujít tapas!
Něco dobrého k zakousnutí neboli "el tapeo" je španělskou národní vášní a Granada je navíc jedním z mála míst, kde můžete dostat tapas zdarma k jakémukoli nápoji, který si v místních barech objednáte. To však není všechno - porce jsou opravdu veliké. Takže si dejte pivo, sklenku vína nebo jenom sodovku a pochutnejte si třeba na olivách, sýru, lilcích, toastech s toppingem a dalších lahůdkách!

spain granada
spain granada

Vyspěte se v jeskyni
Sacromonte, tradiční čtvrť granadské cikánské populace, poskytuje návštěvníkům velmi zajímavou příležitost pobýt v jeskyni. Ano, v jeskyni. Ačkoli vyhloubené ve skále před mnoha stoletími, tak jsou i dnes tyto jeskyně neustále obydleny nebo se v nich konají flamenco přestavení, sídlí bary a nečekaně i hotely. Nebojte se však špinavé podlahy a pochybného životního stylu - jeskyně byly vybaveny do dnešní doby, takže v nich najdete veškeré vybavení jako v každém jiném domě.

Přidejte se k "la marcha"
Co do velikosti je Granada poměrně malá, ale zato má nepopiratelně dlouhou historii. Je plná pulzující studentské populace, která do města a jeho starodávných uliček přináší život a energii. Překvapivě aktivní večerní a noční scéna nabízí široké spektrum možností a to od čajoven přes rockové kluby, celou noc otevřené taneční kluby až po koktejlové salonky a cokoli mezi tím.

Co třeba setkání s Ferdinandem a Isabelou...
Vydejte se ke katedrále a ke "Capilla Real" (královská kaple), kde najdete bohatě zdobené hrobky a podobizny španělských monarchů Ferdinanda a Isabely, kteří město "osvobodili" od arabských pravidel nebo například financovali Kolumbovy výpravy do Ameriky.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.