Kdy navštívit španělské město Granada
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Navštivte Granadu během...

DUBEN: Velikonoce
V celé Andalusii Španělé přestávají pracovat kvůli Semana Santa neboli velikonočnímu nebo svatému týdnu. Vzhledem k silně náboženskému motivu této oslavy městem procházejí průvody s propracovanými obrazy Panny Marie a Krista s výjevy z pašií, akce ale ani přesto není vyloženě vážná. Samozřejmostí jsou uliční párty a ve vzduchu je vždy cítit dobrá atmosféra i nálada. Z kulturního hlediska je tedy duben naprosto skvělým obdobím pro studium španělštiny v Granadě.

KVĚTEN: Las Cruces de Mayo
Každý rok Granada během prvního květnového týdne oslavuje slavnost svatých křížů. Velké krucifixy ozdobené barevnými květinami fungují jako orientační body pro slavnosti v celém městě, na kterých nechybí tradiční hudba a tance v ulicích. Granaďané si květinovou výzdobou dekorují také balkóny, terasy a átria, čímž vytvoří "pořádné zázemí pro pořádnou párty".

guide granada
guide granada

KVĚTEN-ČERVEN: Feria de Corpus Christi
Další andaluská široce rozšířená slavnost. Oslavy Corpus Christi se neobejdou bez celotýdenních býčích zápasů a samozřejmě také bez párty!

LISTOPAD: Festival de Jazz de Granada
Garanda během každého podzimu hostí jeden s nejtypičtějších evropských jazzových festivalů. Koncerty trvají celý měsíc a nechybí bohatý program se španělskými i mezinárodními hudebníky.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.