Kam vyrazit ve španělském městě Pamplona
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Kam vyrazit a co dělat v Pamploně

Dejte si " pintxos" v barech ve čtvrti La Navarrería
Nejlepším způsobem, jak vyzkoušet báječnou baskickou kuchyni, je klasické staromódní "txikiteo" - v baskičtině toto slovo znamená "jít na tapas". Tapas neboli v baskičtině "pintxos" můžete v Pamploně ochutnat jak tradiční, tak nové současné... jak typické pro baskickou kuchyni. Když chcete "txikiteo", tak zajděte do barů ve čtvrti La Navarrería, nejstarší části Pamplony, právě tam totiž ochutnáte nejlepší tapas.

Směle do centra města
Přestože ulice i budovy v Pamploně pamatují mnoho předchozích století, tak město jako takové je jakékoli, ale rozhodně ne staromódní. Aktivní studentská populace udržuje zábavu a přináší svěžest... což platí i pro noční život ve městě! Nabídka od klasických lokálů s živou hudbou po moderní koktejlové bary a taneční kluby vás v Pamploně rozhodně nezklame.

guide pamplona
guide pamplona

Zaběhejte si s býky... nebo se na ně alespoň podívejte z bezpečné vzdálenosti
Pokud jste za a) střízlivý/á, za b) dostatečně odvážný/á a za c) chcete být pronásledován(a) rozzuřenými býky v úzkých uličkách, pak je pro vás běh s býky během tradiční slavnosti San Fermín tím pravým přímo pro vás. Pokud však jako většina ostatních nechcete během oslav riskovat nabodnutí nebo ušlapání býkem, tak si pro sledování téhle bláznivé události vyberte nějaké bezpečné místo!

Hemingway
Ernest Hemingway je slavným adoptivním synem Pamplony. A to především kvůli tomu, že město navštěvoval velmi často a místní ho mezi sebe přijali jako jednoho z nich. Jeho první román, I slunce vychází, se odehrává v Pamploně během oslav San Fermín, literární nadšenci se tedy mohou vydat po Hemingwayových stopách a zastavit se v barech, restauracích i hotelích, které měl velmi rád a často se do nich vracel. Před býčí arénou v Pamploně můžete dokonce vidět spisovatelův pomník.

Prozkoumejte skvělé okolí
Jedním z nejlepších benefitů Pamplony je její poloha v autonomní oblasti Navarra, která je jednou z nejpůsobivějších částí Španělska. Známá zelenou přírodou, hlubokými údolími, borovicovými hájemi a samozřejmě také skvělými výhledy na sněhem pokryté vršky Pyrenejí. Navarra je skvělým místem pro dýchání čerstvého horského vzduchu při výšlapech pěšky, výletech na kole nebo během spousty dalších outdoorových aktivit.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.