Zajímavosti Pamplony
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Pamplony

Běh býků
Býci a vše s nimi spojené je v Pamploně velmi populární a nic to nedokazuje lépe než každoroční běh býků. Původně místní slavnost se postupně přeměnila v celosvětově proslulé lákadlo a to nejen díky vydání prvního románu Ernesta Hemingwaye I slunce vychází. Nyní si už tato slavnost získala takovou oblibu, že se na ni každý rok sjíždějí tisíce lidí z celého světa toužících po skvělém jídle, pití, párty a také po běhu s býky v úzkých uličkách Pamplony, který chtějí spatřit na vlastní oči.

La Navarrería
Nejstarší část města La Navarrería se nachází v místech, kde původně stálo románské město Pompaelo. O tisíce let později se stala srdcí a duší moderní Pamplony, ve které můžete objevovat parky, příjemná náměstí, v místních barech ochutnat spousty pintxos (baskicky "tapas") nebo si třeba prohlédnout nádhernou gotickou katedrálu.

spain pamplona
spain pamplona

Parky
Pamplona má jako jedno z "nejzelenějších evropských měst" velké množství parků a zahrad rozmístěných po celém městě. Jendá se o další faktor přispívající k vysokému životnímu standardu v tomto malém příjemném městě.

Architektura
Vynikající poloha Pamplony jenom kousek od Pyrenejského pohoří, na které z druhé strany navazuje Francie, a také to, že je začátkem tradiční historické Svatojakubské cesty, zajišťuje, že se do Pamplony v dřívějších dobách dostaly nejnovější architektonické trendy z první ruky a v některých případech dokonce i několik století předtím, než dorazily do zbytku Španělska. Většina historické čtvrti je překvapivě datována až do středověku. Dnešní stav věrně připomíná podobu z období během 12. až 15. století.

La Ciudadela
La Ciudadela, masivní citadela ve tvaru hvězdy, byla postavena v 16. století během období, kdy byla Pamplona v blízkosti hranice s Francií hlavní španělskou vojenskou základnou. Jakmile původní vojenská funkce ztratila smysl, tak byl tento komplex přebudován na v dnešní době neojblíbenější volnočasové a kulturní centrum. V prostoru mezi vnějšími zdmi areálu a budovou citadely si můžete užít nádherné parky, výstavní prostory, dočasné venkovní výstavy sochařských děl, zahrady, pěšiny pro procházky nebo jogging či lavičky, na které se stačí jen posadit a ihned pocítíte zdejší příjemnou atmosféru.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.