Kam vyrazit ve španělském městě Alicante
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Kam vyrazit a co dělat v Alicante

Popadněte ručník a vyrazte na pláž
Alicante je především přímořským letoviskem, proto si zde nenechte ujít příjemné odpoledne strávené na místních plážích s jemným pískem a plážovými bary. Nejoblíbenější pláží je Playa de San Juan, která se nachází 7 kilometrů od centra města. Na pobřeží se jednoduše dostanete autobusem nebo tramvají. Nicméně pokud nechcete nikam cestovat, tak můžete vyrazit na pláž Postiguet nebo Urbanova, které se nachází přímo ve městě.

Pochutnejte si na místních specialitách
V Alicante si můžete vybírat z bezpočtu delikátních středomořských pokrmů připravených z čerstvých ryb, plodů moře, olivového oleje, rýže, ovoce a zeleniny. Především jídla z rýže jsou v tomto městě velmi populární, takže kromě jiného musíte rozhodně vyzkoušet místní vynikající paellu, která z Alicante dokonce přímo pochází!

spain alicante
spain alicante

Prozkoumejte historii
Zapomeňte na všechny předsudky, které možná máte o archeologických muzeích, protože tady na vás žádná nezáživná prohlídka ani zaprážené artefakty nečekají. Slavné archeologické muzeum MARQ v Alicante totiž nabízí seznámení s pradávnou historií ve velmi zajímavé interaktivní formě.

Nevynechejte místní párty
Ulice ve čtvrti El Barrio v moderní části Alicante jsou charakteristické velmi temperamentním nočním životem. Nudit se zde proto určitě nebudete!

Vydejte se lodí na ostrov Tabarca
Zkuste krátký výlet lodí v křišťálově čistém moři až na krásný skalnatý ostrov Tabarca, který je oficiálně považován za část Alicante. Tento ostrov byl jednou z prvních španělských námořních rezervací, ve které je chráněno více než 1400 hektarů podmořského světa. Během procházky po kamenitých plážích tohoto ostrova si určitě užijete příjemný mořský vánek i paprsky slunce a na konec si nezapomeňte pochutnat na čerstvém pokrmu z ryb a plodů moře.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.