Zajímavosti Alicante
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Alicante

El Barrio
V nejstarší části města, ve španělštině jednoduše nazvané “sousedství”, najdete krásné historické kostely a unikátní katedrály z 12. století. Avšak více než kvůli svým památkám je tato část známá svým ohromujícím nočním životem. Místní i turisté během noci vytřídají spoustu skvělých barů ve zdejší přátelské a otevřené atmosféře.

Počasí
Výstižné přízvisko "město slunce" reflektuje na klima v Alicante, o kterém si většina měst může nechat jenom zdát. Spousta slunce, téměř bez deště, mírné zimy a teplá léta... neexistuje prostě nic lepšího!

Las Hogueras de San Juan
Téměř 90 propracovaných a pestrobarevných podobizen z papier-mâché, na kterých celé měsíce pracují architekti a umělci, je ve městě rozmístěno, všemi obdivováno a za pořádné slávy během speciálních slavností Fallas nakonec spáleno. Tím to ale nekončí a pyrotechnika nastupuje v plné parádě a ohňostroje lemují pláže a osvětlují noční oblohu.

spain alicante
spain alicante

Noční život
Mimo El Barrio můžete vyrazit na párty a bavit se až do rozbřezku v oblasti el Puerto (přístav) a Isla Marina, kde sídlí Regata Club.

Explanada de España & Playa Postiguet
Alicantský spisovatel Juan Gil-Albert napsal: “Estar en Alicante es estar en la Explanada” (být v Alicante je jako být na esplanádě). Ohromné množství palem přesahující 400 kusů lemuje a zprostředkovává stín spoustě venkovních posezení kaváren na místní přímořské promenádě. Doporučujeme hudební pavilon, ve kterém jsou zdarma pořádány open-air koncerty a pestobarevný hippie trh s širokým sortimentem různých maličkostí. Sousední pláž Postiguet překvapivě září čistotou - vezmeme-li v potaz, že se nachází přímo v centru města. A to nejlepší nakonec - s Enforexem budete studovat jazykové kurzy španělštiny přímo v této oblasti!

Castillo de Santa Bárbara
Hrad na vrcholu kopce je hlavní památkou v Alicante a zároveň nejlepším místem s výhledem na město a pobřeží přímo pod ním.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.