FAQ - různé
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

FAQ - různé

Bude mé dítě trávit čas se španělskými táborníky?

Na letních táborech v Barceloně, Madridu, Marbelle, Salamance a Valencii vyráží 40% dětí a mladistvých z celého světa společně s 60% španělských táborníků. Naopak speciální programy pro mladistvé v Granadě a Seville jsou určeny pouze pro mezinárodní studenty, bez účasti Španělů.

Nahoru

Mělo by si mé dítě přivést kapesné? Kolik peněz?

Cena tábora nezahrnuje kapesné a proto doporučujeme, aby si každý táborník přivezl malou částku peněz pro nákup dárků, suvenýrů apod. Mladiství s povolením pro vycházky mimo tábor přirozeně utratí o něco více peněz, pokud využijí možnost zajít do kina, ochutnat nějakou specialitu, navštívit muzeum atd.

Abyste nemuseli mít obavy, tak na táboře dokonce funguje banka, do které si všichni účastníci mohou uložit svoje kapesné. Díky tomuto systému jsou všechny peníze v bezpečí a zároveň se každý táborník naučí s penězi lépe hospodařit.

Nahoru

Proč jsou v Marbelle tři letní tábory? Jaký je mezi nimi rozdíl? Nachází se blízko sebe?

V Marbellé máme opravdu tři letní tábory, které se od sebe poměrně výrazně liší a zaměřují se na odlišné věkové skupiny. Tábor Marbella Alemán je určen pro táborníky ve věku od 5 do 13, Marbella Alborán je táborem pro následující věkovou skupinu od 13 do 18 let a Marbella Albergue zase vítá nejstarší táborníky ve věku od 16 do 18 let. Marbella Alemán a Marbella Alborán se nachází mimo město, konkrétně 12 a 8 kilometrů od Marbelly. Letní tábor Albergue určený pro nejstarší táborníky se nachází přímo v centru města.

Nahoru

Jaký je rozdíl mezi letním táborem a speciálním programem pro mladistvé?

Klíčovým rozdílem mezi našimi letními tábory a speciálními programy pro mladistvé je účást mezinárodních táborníků i španělských dětí a mladistvých, zatímco speciální programy pro mladistvé vítají pouze mezinárodní studenty. Kromě tohoto je druhá varianta určena pro starší táborníky (ve věku od 14 do 18 let).

Speciální program pro mladistvé v Granadě a Seville také nabízí větší volnost a nezávislost, protože táborníci nebydlí a nestudují cizí jazyk v jediném areálu a zároveň mají více volného času na průzkum a poznávání města na vlastní pěst.

Nahoru

Co by si s sebou mělo mé dítě na tábor sbalit?

Při balení táborového zavazadla je nutné brát v potaz přírodní pojetí letních náborů a také španělské léto, které je opravdu horké a slunečné. Vaše dítě bude trávit odpoledne a víkendy hraním her, sportovními aktivitami, návštěvou bazénu, pláže a obecně aktivním způsobem, kdy si užije plno zábavy.

 • lehké letní oblečení (trička, tílka, kraťasy apod..)
 • vhodnou obuv (tenisky, sandále apod.)
 • pyžamo
 • ponožky a spodní prádlo
 • plavky
 • ručníky (jeden pro sprchování a hygienu, další na pláž a do bazénu)
 • tašku na špinavé prádlo se jménem táborníka
 • opalovací krém
 • kosmetiku (šampon, mýdlo, zubní kartáček, zubní pastu apod.)
 • léky, které táborník pravidelně užívá společně s informace o užití
 • kapesné

Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem spojeným se ztrátou oblečení, zapomenutím věcí, zničením nebo záměnou, tak můžete svému dítěti zakoupit balíček s táborovou uniformou. Tento balíček obsahuje 1 mikinu, 2 kraťasy, 6 triček a kšiltovku.

Nahoru

Moje dítě vyráží na tábor na několik týdnů. Bude si během pobytu moci vyprat oblečení?

Ano. Každé dva týdny nabízíme službu praní prádla, která je zahrnuta v ceně letního tábora. Stačí pouze, pokud si vaše dítě přiveze tašku na prádlo se svou jmenovkou. Kromě tašky je dále vhodné podepsat všechno oblečení, abychom tak zabránili ztrátám.

Nahoru


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.