Zajímavosti Tenerife
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Tenerife

Architektura
Architektura je na Kanárských ostrovech typická a nepopiratelně okouzlující svými vzdušnými balkóny, malými kostely a pastelově zbarvenými fasádami. Mnoho měst na Tenerife jako například Puerto de la Cruz, La Orotava nebo La Laguna se pyšní bezvadně dochovanými historickými čtvrtěmi, ve kterých na první pohled uvidíte, že si obyvatelé Kanárských ostrovů vždy udrželi svůj vlastní typický styl, přestože světu v daných obdobích vždy vládly hlavní evropské architektonické trendy - renesance, baroko apod.

Lago Martiánez
Puerto de la Cruz je nejznámější svým Lago Martiánez, které bylo koncipováno rodilým kanárským umělcem Césarem Manriquem jako pobřežní projekt renovace. Jedná se o nedotčený komplex uměle vytvořených jezer s mořskou vodou, krásně upravenými zahradami či budovami v regionálním stylu a to vše navržené v souladu s přírodním prostředím ostrova. Ve všech zákoutích si můžete dát něco dobrého na zub nebo k pití, nakupovat, opalovat se, vyrazit na párty nebo si třeba jenom odpočinout a načerpat energii.

spain tenerife
spain tenerife

Národní park Mount Teide
Sněhem často pokrytý vrchol hory Teide - nejvyšší hory ve Španělsku - je viditelný prakticky odkudkoli na celém ostrově... dokonce i z pláže! Svými typickými lesy a turistickými trasami nabízí Národní park sopky Teide rozlehlé oblasti panenské přírody s různými skalními formacemi, sopečnými krátery a místní pestrou faunu a floru.

Loro Parque
Loro Parque ("Papouščí park") je druhým nejoblíbenějším turistickým místem na Kanárských ostrovech, což je snadno patrné na první pohled. Jen se podívejte! Tento komplex přírodních obydlí je domovem pro více než 300 druhů papušků, 8 delfínů v pozoruhodném delfináriu, 174 tučňáků ve speciálním arktickém příbytku (v "největším mrazáku na světě"), 23 tučňáků předvádějících velkolepou show, gorily, šimpanze, tygry, jaguáry, plazy, orchidárium, "thajskou vesnici" a 5 restaurací. No teda! Až se ocitnete v místním speciálním tunelu, tak se můžete podívat zpříma do očí některému ze žraloků, kteří poplavou v akváriu okolo vás.

Los Gigantes
Až je spatříte, tak plně porozumíte jejich jménu. Los Gigantes - "Velikáni" - jsou v podstatě skalní stěny tyčící se kolmo nahoru z moře na severozápadním pobřeží Tenerife. Nejvyšší části Los Gigantes dosahují až k 500 či 800 metrům nad hladinu moře a jsou jako dělané pro parádní fotky, nad kterými jistě nejen vám spadne čelist. Už v dávné minulosti se spisovatelé jako například Homér nebo Virgil o Tenerife zmiňovali jako o konci světa - jediný pohled na Los Gigantes vám postačí k tomu, abyste hned pochopili proč!


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.