Kam vyrazit na Kanárských ostrovech na Tenerife
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Kam vyrazit a co dělat na Tenerife

Vyzkoušejte mojo
Stěžejní součástí kuchyně Kanárských ostrovů je bez pochyb "mojo", přičemž každá osoba, rodina, restaurace i bar mají na mojo svůj vlastní speciální recept. Pokud vás překvapuje, jak delikátní tyto omáčky jsou, tak vás třeba uspokojí informace, že o nich byly nazpívány dokonce celé písně. Tyto typické omáčky mohou být v závislosti na kořenící směsi zelené, oranžové nebo červené a právě tato směs koření a bylinek dodává typickou chuť zdejším pokrmům z masa, ryb nebo třeba brambor.

Užívejte si skvělou přírodu
Tenerife je rozhodně díky své přezdívce "ostrov nikdy nekončícího jara" tím pravým místem, kde byste měli venku pobývat co nejvíc můžete! Ostrovní směsice pláží od sopkou dočerna zabarveného písku na severu až po zlatavé úseky na jihu jsou neodolatelnými místy pro opalování i vodní sporty, zatímco ve vnitrozemí objevíte myriády přírodních divů a krás. El Teide, vyhaslá sopka a nejvyšší vrchol celého Španělska, je jedním z těchto divů. Národní park El Teide pak ukrývá obrovské sopečné krátery, neuvěřitelně bujné rostlinstvo či například možnost bezplatných výletů s průvodcem.

Pohled z ptačí perspektivy
Je-li řeč o El Teide a vy máte skutečně zájem pohlédnout na Tenerife z výšky, ale nechcete se unavit několikahodinovým výšlapem na vrchol, tak jednoduše nasedněte na teleférico, tedy lanovku, která vás až přímo na něj doveze... dobře tedy, téměř na vrchol. Pak už jen během pouhých 8 nebo 10 minut vystoupejte na rozhlednu La Rambleta a užijte si pocit z toho, že jste dosáhli nejvyšší hory Španělska.


guide tenerife
guide tenerife

Podívejte se na velryby
Věřte nebo ne, ale Tenerife je vlastně druhým nejvyhledávanějším místem pro sledování velryb na světě... takže si nenechte ujít skvělou možnost vidět největší savce na zemi v akci! 25 z celkového počtu 78 druhů mořských savců, včetně modrých velryb a delfínů, se usídluje u břehů Tenerife, přičemž největší zajímavostí je místní stádo více než 550 kosatek!

Poznejte i další ostrovy
Tenerife je pouze jedním z celkem sedmi Kanárských ostrovů. Trajekty a lety mezi ostrovy zajišťují nepřetržité dopravní spojení, takže můžete snadno okusit všechno, co La Gomera, Gran Canaria, La Palma, Lanzarote, Fuerteventura a El Hierro nabízejí!


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.