Zajímavosti Santo Dominga
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Santo Dominga, Dominikánská republika

Zona Colonial, Santo Domingo

Zona colonial
Koloniální zóna v Santo Domingu je UNESCEM chráněná jako světové historické dědictví a až ji uvidíte na vlastní oči, hned pochopíte proč. Tato oblast je totiž plná domů v koloniálním stylu, kostelů a náměstí postavených během 16. a 17. století. Narazíte zde také na úžasnou kombinaci skvělých muzeí, restaurací, kaváren, barů, parků a obchodů.

Catedral de Santa María la Menor
Atraktivní katedrála v Santo Domingu je nejstarší na celém Novém světě. Základní kámen této stavby byl položen synem Kryštofa Kolumba Diegem v roce 1514, přičemž celá konstrukce byla dokončena o několik let později v roce 1540. Kromě krásné dozaltova zabarvené vápencové fasády se může pochlubit i impozantním interiérem, ve kterém jsou k vidění především gotické elementy v kombinaci s barokními.

Další kostely
Katedrála je pouze jedním z mnoha dalších kostelů historického centra Santo Dominga pocházejících z koloniální éry. Dalším místem, které stojí za vidění, je frantinškánská monasterie Convento de la Orden de los Predicadores postavená v roce 1510, která je vůbec nejstarší v Novém světě. Následující seznam uvádí další zajímavé kostely v okolí:

    Santo Domingo Cathedral
  • Capilla de Nuestra Señora de los Remedios (z 16. století)
  • Iglesia de Nuestra Señora de las Mercedes (z počátku 16. století)
  • Iglesia de Santa Clara (1552)
  • Iglesia de Santa Bárbara (1574)
  • Iglesia de la Regina Angelorum (z konce 16. století)
  • Iglesia de San Lázaro (1650)
  • Capilla de la Tercera Orden Dominica (1729)

Parque Colón
Pokud projdete od katedrály směrem k centru Zona Colonial, tak dorazíte na toto náměstí, na kterém si lidé užívají zeleně, procházejí se, relaxují nebo třeba pozorují okolní dění.

Alcazar de Colón
Tato impozantní vápencová budova se nachází na březích řeky Ozama a její původ je datován na počátek 16. století. Alcazar byl postaven pro Kolumbova syna Diega, který se měl stát guvernérem. V tomto okouzlujícím paláci, který byl původně centrem španělského dvora a nyní nejnavštěvovanějším muzeem v Dominikánské republice, najdete kromě 24 pokojů i otevřené lodžie, které jsou vybaveny nábytkem z koloniálního období, nechybí krásné výmalby, luxusní tapiserie a další zajímavé detaily.

Další cestovní průvodce Dominikánskou republikou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.