Cestovní průvodce Santo Domingem - úvod
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Cestovní průvodce Santo Domingem - úvod

průvodce Santo Domingem

Santo Domingo bylo v roce 1496 založeno Kolumbovým bratrem Bartoloméem a jedná se vůbec o nejstarší evropské město v celé Americe, které proslavuje mnoho věcí. Například zde byla postavena úplně první zpevněná cesta v Novém světě, první nemocnice, univerzita, dochoval se zde nejstarší kostel na Americkém kontinentě. A věřte nebo ne, tímto seznam zdaleka nekončí.

V dnešní době dosahuje populace Santo Dominga k přibližně 2,2 milionům, přičemž se jedná o rušné hlavní město Dominikánské republiky a zároveň i obchodní, politické a kulturní centrum země. Navzdory své velikosti si hlavní město Dominikánské republiky udrželo atmosféru malého města a na každém rohu se v něm setkáte s vřelostí typickou pro latinskoamerickou kulturu.

Žulou dlážděné uličky starého města v Santo Domingu lemují budovy postavené v koloniálním stylu, které jsou neuvěřitelně dochovány a udržovány zásluhou projektů sponzorovaným dominikánskou vládou i UNESCEM. Díky zdejší autentičnosti si zde budete připadat jako v naprosto odlišném období. Na druhou stranu si zde však, kdykoli se vám zachce, můžete užívat všechny vymoženosti moderního hlavního města plného vynikajících restaurací, klubů s merengue a dalších příjemných míst. Bude se vám zde proto určitě líbit!

Další cestovní průvodce Dominikánskou republikou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.