Kam v Santo Domingu vyrazit
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kam vyrazit v Santo Domingu, Dominikánská republika

Merengue
Už jen to, že je Santo Domingo považováno za úplně nejlepší místo pro poslech merengue na světě, mluví za vše! Je to určitě to pravé místo, kde si poslechnout i shlédnout tanec v rytmech merengue. Rytmy merengue jsou téměř synonymem pro Dominikánskou republiku, v této zemi se jedná o nejoblíbenější hudební styl, který můžete slyšet kdekoli od nablýskaných klubů, přes obchody s ručně vyráběnými výrobky a restaurace po haly hotelů. Zároveň se jedná o národní taneční hudbu, takže už první rytmy merengue spouští taneční lavinu.

Nákupy volají
volají Santo Domingo je vyhlášené místními obchody prodávajícími šperky, figurky a další výrobky z jantaru a larimaru - dvou minerálů, které byly v Dominikánské republice nalezeny. Vyvarujte se však nákupu v ulicích, protože se bude téměř určitě jednat o pouhé napodobeniny. Místo toho zajděte do dobrých obchodů jako například Swiss Mine, obchody s dárkovými předměty Ambar Maldo nebo Flor Ambar.

Zjistěte všechno o zpracování tabáku
Vše o celém procesu zpracování tabáku se můžete dozvědět v Museo del Tabaco nebo Boutique del Fumador. Samozřejmě, že se také na vlastní oči podíváte, jak se vyrábí doutníky

Mrkněte se na baseballový zápas
Baseball je v Santo Domingu opravdu populárním sportem. Zdejší fanoušci sledují nejen domácí ligu, která se hraje během zimy od listopadu do února, ale i americkou baseballovou ligu, která se hraje od dubna do října. Navíc spousta hráčů hraje dokonce v obou ligách, jelikož spolu časově nekolidují, proto na vás tedy přímo v Santo Domingu čeká užasný baseballový zážitek. Na stadionu Estadio Quisqueya sídlí dva hlavní místní profesionální kluby: Escojido a Licey. Pokud se zde tedy objevíte během zimy, tak si alespoň jeden zápas nenechte ujít - zaručujeme vám, že si ho opravdu užijete!

Zůstaňte přes noc ve městě
Santo Domingo nabízí skvělé noční vyžití. Můžete zde vyrazit do stylových klubů, lokálů s živou hudbou, typických barů nebo do vibrujících merengue klubů. Užijte si úplně všechno!

Další cestovní průvodce Dominikánskou republikou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.