Jak cestovat do Santo Dominga
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Jak se dostat do Santo Dominga v Latinské Americe

Letecky
Santo Domingo má dvě letiště. To největší je Aeropuerto Internacional Las Américas, které se nachází o něco málo více než 20 km od města, obsluhuje mnoho mezinárodních letů a je tedy hlavním dopravním uzlem pro většinu dopravním společností létajících z celé Severní, Střední i Jižní Ameriky i z Evropy. Menší letiště Aeropuerto Internacional La Herrera se nachází západním směrem od města a létají na něj především vnitrostátní linky a aerotaxi.

Autobusové linky nemají na letišti žádnou zastávku, do města se tedy dostanete pouze taxíkem.

Autobusem
V Dominikánské republice jezdí dvě hlavní autobusové společnosti - Caribe Tours a Metro - přičemž každá z nich má své vlastní autobusové stanoviště, protože Santo Domingo nemá žádné hlavní autobusové nádraží. Autobusy odjíždí z následujících míst:

  • Caribe Tours: křižovatka Avenidy 27 de Febrero a ulice Leopoldo Navarro
  • Metro: Calle Francisco Prats Ramírez

Je dobré vědět, že Caribe Tours jezdí do různých míst v Dominikánské republice častěji a že autobusové linky pokrývají více vesnic než nabízí společnost Metro.

Trajektem
Pokud byste do Santo Dominga cestovali z Puerta Rico či naopak, můžete se dopravit po moři. Ferries del Caribe provozuje trajekty mezi Santo Domingem a Mayagüezem v Puerto Ricu. Přeprava z Mayagüezu do Santo Dominga je dostupná v pondělí, ve středu a v pátek, zatímco opačný směr - ze Santo Dominga do Mayagüeze je k dispozici v neděli, v úterý a ve čtvrtek. Cesta trajektem pak trvá přibližně 12 hodin.

Další cestovní průvodce Dominikánskou republikou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.