Zajímavosti Malagy
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Malagy

Museo Picasso
Picasovi dědicové - snacha a vnuk Bernard Ruiz-Picasso - darovali tomuto muzeu v roce 2003 více než 150 děl tohoto slavného autora. Muzeum se rychle stalo jedním z nejnavštěvovanějších míst ve Španělsku. Sbírka zahrnuje vyčerpávající ukázku každého kroku během Picasova uměleckého vývoje a to od nejranějších maleb až po jeho slavná kubistická díla.

Alcazaba & hrad Gibralfaro
Nejprve je nutné zmínit románský amfiteátr objevený před pouhými 55 lety, který se nachází přímo před špičkami vašich bot. Pokračujte dál a objevíte vchod do Alcazaby, maurského opevněného paláce datovaného až kolem roku 700 našeho letopočtu. Najděte si čas také na návštěvu hradu Gibralfaro, jehož věže sahají nejvýše v celém tomto historickém komplexu.

spain malaga
spain malaga

"La Manquita"
Výlet do Malagy nemůže být kompletní bez návštěvy krásné katedrály Catedral de la Encarnación. Výstavba této enormní budovy byla započata na příkaz slavných španělských katolických monarchů - Ferdinanda a Isabely, kteří porazili Araby a převzali město v roce 1487. Nicméně v roce 1782 byla výstavba katedrály pozastavena a díky chybějící druhé plánované věži získala přezdívku "La Manquita" neboli "malá jednoruká dáma".

Přístav & Playa la Malagueta
Přístav v Malaze, druhý největší přístav Středozemního moře, je velmi dležitým místem už po celá tisíciletí. Sluneční paprsky si můžete užít na hlavní městské pláži Playa la Malagueta, která se nachází jen několik bloků východním směrem od býčí arény.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.