Zajímavosti Cádizu
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Cádizu

Carnaval
Průvody! Kostýmy! Hudba! Párty! Slavný cádizský karneval je upřímně jedním z největších lákadel kulturního kalendáře akcí celého Španělska.

Historie
Legenda říká, že nejstarší dosud obydlené město západního světa bylo založeno přímo Herculem. Avšak pravděpodobnější je informace o založení tohoto města Féničany okolo roku 1100 př. n. l. Od té doby uplynula téměř 3000 letá historie osídlení Cádizu, během které se ve městě vystřídaly různé civilizace.

Katedrála
Výstavba cádizské na moře hledící katedrály, která se nachází na náležitě pojmenovaném náměstí Plaza de la Catedral, začala na počátku 18. století a následně trvala více než sto let. Této překvapivě velké katedrále, celé postavené výhradně z kamene a v pozdně barokním stylu s neoklasicistními prvky, dominuje charakteristická zlatem pokrytá kupole.

spain cadiz
spain cadiz

Náměstí, promenády a další místa pro pěší
Cádiz je město, které stojí za to díky přímořským promenádám obklopujícících město, příjemným parků plných stromů a laviček, starým vydlážděným křivolakým uličkám a krásným náměstím projít celé pěšky. Tak zahoďte mapu a prozkoumejte ho na vlastní pěst!

Pláž
Tím, že je Cádiz téměř celý obklopený vodou, tak je skvělým místem pro milovníky pláží. Nejoblíbenějšími plážemi ve městě, také náležitě přeplněnými lidmi, jsou Playa de la Caleta a Playa de la Victoria, a kromě nich se ve městě nebo poblíž něho nachází další písečné pláže.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.