Zajímavosti Barcelony
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Zajímavosti Barcelony

Barri Gotic & Las Ramblas
Okouzlující středověká čtvrť Barri Gòtic je ohraničena nejslavnější a nejrušnější španělskou třídou Las Ramblas. Jedna z nejlepších a nejjednodušších možností, jak si užít Barcelonu, je bloudění úzkými uličkami v okolí Las Ramblas a objevování zdejších nesčetných lokálů a zajímavých historických památek.

Modernismus
Barcelon zažila na začátku 20. století opravdový ekonomický a umělecký boom. Katalánští architekti jako například Antoni Gaudí, Josep Puig i Caldafach vytvořili mistrovská díla "Art Nouveau" jako Palau de la Música Catalana, Parc Güell, La Pedrera a Gaudího působivý světoznámý chrám La Sagrada Familia. Místní speciální architektonický styl, který charakterizují pestré barvy, fasády ze dřeva, skla, keramiky i tepaného železa, působí v celé oblasti Eixample tak, že všechno vypadá jako by bylo v pohybu... a právě přesně tady budete studovat jazykové kurzy španělštiny!

spain barcelona
spain barcelona

Muzea
Barcelona je domovem tolika unikátních muzeí! Od života a díla Pabla Picasa po delikátní čokoládový svět, takže nebudete vědět, do kterého muzea vyrazit dříve!

La Barceloneta & Port Vell
Barcelonský Port Vell (starý přístav) byl v posledních letech přestavěn na nákupní komplex, 3D kino IMAX a akvárium. Jen chvilku potřebujete, abyste odtud došli na pobřeží a na nejživější pláž zvanou Barceloneta, kde o bary s občerstvením ("chiringuitos") rozhodně není nouze.

Živá hudba
V Barceloně si můžete živou hudbu vychutnat na tolika místech, že je opravdu těžké rozhodnout se, kde začít! Místní španělští i zahraniční zpěváci a hudební skupiny přicházejí nepřetržitě do města a vy si od nich můžete poslechnout opravdu cokoli od klasické hudby nebo opery přes jazz, rock, rumbu, flamenco, hip hop až po electronickou hudbu. Takže v Barceloně najdete vhodný koncert, ať už si budete chtít poslechnout jakýkoli hudební žánr. V neposlední řadě stojí také za zmínku místní hudební mega festivaly Sonar a Primavera Sound.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.