Kam v Guanajuatu vyrazit
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kam vyrazit v Guanajuatu, Mexiko

Vyražte na jednodenní výlet do San Miguel de Allende
San Miguel de Allende Toto nádherné koloniální město prohlášené za národní historickou památku a zároveň zařazené na seznam světového dědictví UNESCO je jako dělané pro příjemný jednodenní či dvoudenní výlet. Bylo založeno v roce 1542 a osloví vás především okouzlující koloniální architekturou, dále centrálním náměstím "Jardín" plným zeleně a v neposlední řadě také ohromujícím kostelem San Miguel Arcángel z počátku 17. století inspirovaným gotickým stylem. Další skvělou možností, kterou určitě využijete pokud toužíte po relaxaci a uvolnění, jsou nedaleké termální prameny.

Zkuste se ztratit!
Křivolakým dlážděným uličkám Guanajuata chybí jakékoli logické uspořádání, proto se vám při dobrodružném objevování může snadno stát, že se v nich prostě ztratíte. Ale žádný strach! Při procházce mnohasetletými uličkami lemovanými koloniálními budovami s fasádami v pastelových odstínech pouze nezapomeňte vytáhnout z kapsy fotoaparát, abyste si zachovali vzpomínku na intimní náměstí, krásné kostely, pestrobarevné zahrady, bublající fontány, unikátní obchody nebo zajímavé kavárny, které vás jistě ohromí!

Navštivte zdejší muzea
muzea de las Momias V Guanajuatu můžete navštívit spoustu zajímavých a užitečných muzeí, které se zabývají různými tématy - od uměleckých děl, přes mumie a literárních postavy až po dějiny. Konkrétně hledejte následující muzea:

  • Museo de las Momias
  • Museo y Casa de Diego Rivera
  • Museo Iconográfico del Quijote
  • Museo del Pueblo de Guanajuato
  • Museo de la Alhóndiga de Granaditas

Navštivte monument Cristo Rey
Vystoupejte na vrchol kopce Cerro del Cubilete, na kterém se nachází jedna z nejdůležitějších náboženských památek celého Mexika: Cristo Rey (Král Kristus). Jedná se o masivní bronzovou sochu sahající do výšky 40 metrů, která je také zároveň považována za zeměpisný střed Mexika.

Divadlo volá
Pokud to bude jen trochu možné, obstarejte si lístky na show nebo představení v divadle Teatro Juárez. Tento kulturní svatostánek potěší vaše oko zvenku i uvnitř, takže na zdejší kulturní představení určitě nezapomenete.

Další cestovní průvodce Mexikem

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.