Kdy navštívit Guanajuato
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Navštivte Guanajuato během...

San Juan a Presa de Olla Festivals
Tyto dvě po sobě následující slavnosti, které se konají v parku u přehrady Presa de Olla od konce června do začátku července, krásně uvádějí místní kulturu a tradice. Místní i návštěvníci během těchto slavností organizují pikniky, užívají si hudbu, tanec, kulturní aktivity, ohňostroje a spoustu dalších věcí. Festival je poté slavnostně zakončen otevřením hrází přehrady a vypuštěním vody, což je každoroční úkol, který byl úspěšně pojat jako skvělá příležitost pro oslavy.

Internacional Cervantino

Mezinárodní festival Cervantino
Každý rok se během října koná na různých místech v Latinské Americe tento dvou či třítýdenní festival, který je vůbec největším uměleckým festivalem v latinskoamerických zemích. Právě v Guanajuatu tato důležitá slavnosti začíná. Původně série krátkých představení univerzitních studentů na motivy děl Cervantese zvaných "entremeses" se postupně rozvinula v obrovskou vícetýdenní oslavu hudby, divadla, literatury, tance nebo například filmu, která se koná v ulicích města, na náměstích i v prostorách kulturních zařízení.

Día de los Muertos
Pro Mexičany a jejich přístup ke smrti je Día de los Muertos (památka zesnulých - 2. listopadu) velmi důležitým svátkem, během kterého lidé vzdávají poctu a vyjadřují lásku všem svým zesnulým milovaným blízkým. Nedílnou součástí je pestrobarevná výzdoba a pokládání tradičních sladkostí a ručních výrobků na hroby a dekorování malých oltářů.

Další cestovní průvodce Mexikem

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.