Zajímavosti Playa del Carmen
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Playa del Carmen, Mexiko

Pláže

Pláže
Už název tohoto města napovídá (playa = pláž), že zdejší písečné pláže rozhodně stojí za to. Kombinace slunečních paprsků, bílých písečných pláží a klidného Karibského moře dělají z tohoto místa nejlepšího kandidáta na pobyt na pláži. Oproti nedalekému Cancunu na vás v Playa del Carmen nečeká ruch ani shon, pouze ideální podmínky pro relaxaci. Můžete si vybírat z několika lákávých míst - konkrétně zkuste například pláže Mamitas, Shangri-La, Zubul, Coco nebo Tukan.

Mayové a ruiny jejich staveb
Playa del Carmen leží přímo v srdce tehdejší Mayské říše a právě proto je doslova obklopena fascinujícími archeologickými památkami. Toto město je v podstatě částí mayské stezky (Ruta Maya), která spojuje několik nejzajímavějším mayských památek v Mexiku včetně Xel-Ha, Tulumu, Ek Balamu a Coby.

Vodní sporty a aktivity
Díky fantastickým plážím, průzračnému moři a obrovskému korálovému útesu podél poloostrova Yucatán je Playa del Carmen rájem pro nadšence do potápění, šnorklování, plavání, rybaření nebo třeba výlety na lodích!

Cenotes in Playa del Carmen

Závrty cenotes
Cenotes neboli závrty patří bez pochyb mezi nejzajímavější místa na poloostrově Yucatán. Jedná se o prohlubně zaplněné průzračnou vodou, které jsou často spojeny s podzemními vodami či dokonce s mořem. V těchto závrtech se mohou vytvářet krápníky a další krasové útvary.

La Quinta Avenida
La Quinta Avenida je místem dění v Playa del Carmen. Tato dlouhá téměř výhradně pěší třída je pararelou k městskému pobřeží a sama tato třída i přilehlé ulice jsou plné všemi typy hotelů, restaurací, obchodů, barů i kaváren.

Další cestovní průvodce Mexikem

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.