Zajímavosti Monteverde
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Monteverde, Kostarika

Reserva Biológica Bosque Nuboso Monteverde
Bosque Nuboso Právě v tomto regionu, který se zavázal dodržovat zásady trvale udržitelného rozvoje, se vám nabízí skvělá možnost prozkoumávat jedny z nejpůsobivějších přírodních rezervací na světě s desítkami tisíc živočišných i rostlinných druhů zahrnujících 5 druhů koček, 30 druhů kolibříků a orchideje ve 420 variacích.

Další přírodní rezervace
Přírodní rezervace Reserva Biológica Bosque Nuboso Monteverde je tou nejzajímavější a proto ji také navštěvuje největší počet turistů. Kromě ní máte v této oblasti možnost navštívit další nádherné přírodní rezervace, konkrétně například Reserva Santa Elena nebo Reserva Sendero Tranquilo.

Fábrica de queso de Monteverde
Továrna na výrobu sýrů v Monteverde dlouhou dobu zaměstnává velký počet zdejších pracovně aktivních lidí. Tato továrna je také známá pod názvem "La Lechería" a právě zde máte během organizované prohlídky jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku výroby sýrů, poznat původní metody při výrobě různých druhů sýrů od čedaru až po goudu. Kromě sýrů se zde vyrábí i jogurty a zmrzlina.

Café Monteverde
Zjistěte všechno o tom, jak se vyrábí káva a vychutnejte si bezplatné ochutnávky kávy patřící k těm nejlepším na světě. Pokud si navíc rezervaci zajistíte včas, tak budete mít možnost navštívit přirodní kávovou plantáž.

Zoologické zahrady
El ranario Mnoho z místních podnikatelů se zabývá zoologickými zahradami, které plně souvisí s tropickými pralesy:

  • Jardín de la orquídea(orchideje)
  • Jardín de las mariposas (motýli)
  • El ranario (žáby)
  • El serpentario (plazi)
  • Mundo de los insectos (hmyz)


Naučte se španělsky v Monteverde

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.