Cestovní průvodce Monteverdem - úvod
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Cestovní průvodce po Monteverde, Kostarika - úvod

Cestovní průvodce

Monteverde bylo v 50. letech 20. století založeno malou skupinou kvakerů z USA z Alabamy, která se tímto způsobem chtěla vyhnout povinnému odchodu do války. Z několika důvodů si pro založení tohoto města vybrali poklidnou oblast. Zaprvé - v Kostarice neměl nikdo povinnost odejít do války... přesně to, co tito kvakeři vyznávající mírumilovné náboženství požadovali. Za druhé - studené horské podnebí bylo ideální pro chov skotu. Od té chvíle se skupina jedenácti rodin rozhodla žít prostým životem na venkově, pěstovat skot a vyrábět sýr.

O více než půl století později si Monteverde stále udržutje odstup od shonu dnešního moderního světa. Místní odolávají modernizaci - ve měste se doposud jezdí po nezpevněných cestách - a lpějí na poklidném způsobu života. Mondeverde se díky svému okolí, které zaplňují bujné tropické pralesy, stalo rájem pro ekoturistiku a "zelený" způsob života ohleduplný k životnímu prostředí.

Pokud jste tedy milovníkem přírody s dobrodružným srdcem, připravte se na nezapomenutelnou dovolenou, během které se můžete pohybovat v korunách stromů díky lanové dráze, vyzkoušet všelijaké turistické trasy, prozkoumat panenské přírodní rezervace a nechat se ohromit neuvěřitelně bohatou pestrostí zdejší tropické flóry a fauny.

Naučte se španělsky v Monteverde

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.