Zajímavosti Cordoby
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Córdoby, Argentina

Manzana Jesuítica
Manzana Tyto krásné koloniální budovy, postavené jezuitskými misionáři a zařazené na seznam světového dědictví UNESCO, se nachází v centru města Córdoba a jejich výstavba se datuje do 17. a 18. století. Mezi těmito budovami najdete tak důležité budovy jako Kostel Compañía de Jesús, Residenci, Monserratskou školu, kapli Doméstica a nebo bývalou córdobskou univerzitu.

Catedral
Konstrukce córdobské katedrály, která se nachází v centru města, byla započata v roce 1577 a trvala více než dvě století a můžete si na ní povšimnout střídajících se vlivů jezuitské a františkánské architektury. Přestože budova postrává jednotný styl, můžeme ji brát jako vynikající příklad španělské koloniální arcitektury.

Plaza San Martín
Toto příjemné centrální náměstí plné života bylo v Córdobě vystaveno kolem roku 1577 a tvoří jej několik historických koloniálních budov z 15. století až 17. století: klášter Carmelite, Kostel sv. Teresy, městská radnice a další.

Muzea
Córdoba vám může nabídnout spoustu zajímavých muzeí, která rozhodně stojí za návštěvu. Doporučili bychom vám především tři muzea: Museo Histórico Provincial Marqués de Sobremonte, Museo Municipal de Bellas Artes Dr. Genaro Pérez a Museo Provincial de Bellas Artes Emilio Caraffa.

Nueva Córdoba

Nueva Córdoba
Na raném počátku 20. století obývala tuto část města místní elita. Nyní zde sídlí univerzita a studentské koleje, přesto se tu však stále můžete pokusit najít a sledovat stopy tehdejší aristokracie.

Palacio Ferreyra
Velkolepý palác Palacio Ferreyra, jedna z nejdůležitějších a nejtypičtejších budov v Córdobě, byl postaven v roce 1900 v architektonickém stylu Ludvíka XVI. Nachází se ve čtvrti zvané Nueva Córdoba a od roku 2007 v ní můžete shlédnout různé sbírky umění.

Güemes
Původně čtvrť dělnické třídy, dnes se jedná o oblast plnou obchodů, které prodávají starožitnosti, ručně vyráběné výrobky a různá umělecká díla. Vyrazit sem můžete také na některý z mnoha trhů s řemeslnými výrobky.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.