Zajímavosti Havany
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Havany, Kuba

Havana Pevnosti

Pevnosti
Během koloniální éry byla Havana vystavována neustálemu riziku napadení piráty, přičemž při jednom z nich se město dokonce ocitlo v plamenech. Aby bylo město i přístav více chráněno, tak zde Španělé postavili opevnění s pevnostmi, které byly dochovány dodnes. Konkrétním příkladem je Fortaleza San Carlos de la Cabaña, Castillo de los Tres Reyes Magos del Morro a Castillo San Salvador de la Punta.

Historická Havana
Srdce španělského koloniálního města Havana, staré město, je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO a to rozhodně ne náhodou! Úzké uličky této historické čtvrti se klikatí kolem starých kostelů, stylových barů, uměleckých galerií, muzeí, elegantních náměstí, nóbl paláců, kulturních center a dalších zajímavých míst. Ještě nutno dodat, že zde převažuje barokní a neoklacisistní architektura.

El Malecón
Tato přímořská hráz se podél Havany vine 8 kilometrů mezi dvěma pevnostmi: Castillo de la Punta (v historické Havaně) a Castillo de Santa Dorotea de Luna de Chorrera (při ústí řeky Almendares).

Muzea

Muzea
Havana je poměrně "zaplněná" muzei. Kulturní nadšenci budou určitě potěšeni zdánlivě nekonečnými nabídkami uměleckých, etnických, hudebních, historických muzeí, muzeí vědy či literatury... tím však seznam zdaleka nekončí! Nesmíme zapomenout - v Havaně najdete vlastně také muzea doutníků, čokolády nebo rumu.

Divadlo v Havaně
Gran Teatro je dechberoucí nádherně dekorovanou budovou, ve které sídlí jak národní balet, tak i státní opera. Jedná se o nejstarší a bez pochyb také o jedno z nejzajímavějších divadel na západní polokouli.

Další cestovní průvodce Kubou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.