Informace o Havaně
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Informace o kubánském městě Havana

Počet obyvatelPřibližně 2,4 milionu
ZeměKuba
Jazykšpanělština
PolohaNachází se v Mexickém zálivu na severozápadním pobřeží Kuby.
PodnebíV Havaně panuje celý rok příjemné tropické klima ovlivněné teplými mořskými proudy stejně jako zeměpisnou polohou v pásmu pasátů. Nejvíce prší v červnu a říjnu, naopak nejméně od prosince do dubna.
Průměrná teplotaPrůměrné teploty jsou 22ºC v lednu až 28ºC v srpnu.
Místní specialityPředevším "comida criolla" (kreolské jídlo). Vydatné, velmi chutné a většinou také velmi tučné jídlo. Kubánský výběr: congrí (rýže s černými fazolemi), smažené banány, chuletas (tenké filety), lomo ahumado (uzená pečeně), humr nebo krevety "ajillo" (naložené v česneku a oleji), mojo (chutově výrazná omáčka), ropa vieja (mleté hovězí maso vařené v rajčatové omáčce), ostiones (ústřice s tomatovou omáčkou a limetkovou šťávou), smažené kuře, rumové koktejly, zmrzlina, flan (pečený pudink).
Turistické informační centrumBuró de Convenciones de Cuba
Adresa: Calle M mezi ulicemi s názvem Calle 17 & 19, Vedado
Tel: 66 20 15
Infotur
Adresa: Terminal 3, letiště
Tel: 66 61 01
Věděli jste, že...?Ernest Hemingway žil nedaleko Havany více než 20 let, během nichž napsal slavnou knihu Stařec a moře. Rybářská vesnice, která se v knize objevuje, odpovídá malému přístavnímu městu Cojímar, ve kterém měl Hemingway svoji vlastní rybářskou loď. Postava hlavního hrdiny byla inspirována místním rybářem, se kterým se spisovatel znal.
Další cestovní průvodce Kubou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.