Kam v Havaně vyrazit
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kam vyrazit v Havaně, Kuba

hudební

Ponořte se do zdejší hudební scény
Havana je městem silně zaměřeným na hudbu a proto si zde vždy budete moci mezi akcemi hudební scény vybírat - ať už se jedná o hudební program v barech, v ulicích či přímo na hudebním festivalu. Užijete si zde všechny hudební žánry - afrokubánské rytmy, bolero, jazz, rock, rap, reggae, vážnou hudbu atd. Můžete se dokonce přihlásit na hudební a taneční lekce, během kterých vás čeká parádní zážitek s rumbou, sonem, salsou, mambem nebo třeba flamencem.

Zmrzlinu si nesmíte nechat ujít
Havana je přímo přeplněná cukrárnami a stánky se zmrzlinou. Tím nejznámějším místem ve městě je bláznivý dům nazvaný Coppelia, do kterého si budete muset vystát pořádnou frontu, avšak za odměnu vás v něm čeká velmi zajímavý interiér a opravdu vynikající zmrzlina.

Zjistěte, jak se vyrábí doutníky
Co by byl výlet na Kubu bez toho, aniž byste se alespoň chvilku nezaobírali pravými kubánskými doutníky? Dvě firmy vyrábějící doutníky pořádají organizované prohlídky: Real Fábrica de Tabacos Partagás a Real Fábrica de Tabacos H Upmann. Právě v nich se můžete dozvědět úplně všechno o výrobě doutníků, jednotlivých výrobních krocích a postupech - od vybírání tabáku až po balení finálního produktu.

slunce

Pozorujte západ slunce
Malecón, 8 kilometrová mořská hráz, lemuje velký kus havanského pobřeží. Na konci dne se sem vyplatí zajít podívat, protože se vám naskytne možnost užít si příjemnou procházku a také vidět úžasný západ slunce.

Prohlédněte si umělecké galerie
Vibrující umělecká scéna bez pochyb patří mezi hlavní lákadla Havany. Ať už hledáte něco zajímavého ke koupi nebo se pouze chcete mrknout a pokochat se, tak vám ulice Havany nabídnou různé umělecké galerie vystavující malby, sochy i keramické výrobky. Většina z těchto galerií je navíc provozována přímo tvůrci samotnými.

Další cestovní průvodce Kubou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.