Zajímavosti Cusca
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Cusca, Peru

Plaza de Armas
Nejdůležitější a nejrušnější náměstí a hlavní místo shledání v Cuscu. Tvoří jej typické symbolické budovy města, kostely a můžete zde nakupovat v různých obchodech a nebo si dát něco dobrého v některé restauraci nebo baru.

Archeologické ruiny
Cusca Archeologické V Cuscu nebo jeho okolí se nachází 4 zajímavé památky - pevnosti nebo chrámy, které leží na okraji města, některé z nich dokonce na stejné pěší stezce:

  • Sacsayhuaman
  • Quenko
  • Pukapukara
  • Tambomahay

Monasterio de Santo Domingo
Tento kláštěr ze 17. století byl postaven na základech inckého chrámu Qoricancha (chrám slunce), ve kterém pobývaly tisíce nejdůležitějších knězů celého impéria společně se svými asistenty a zároveň v něm fungovala hlavní incká hvězdárna. Dnes už se zde najde jen část kláštera, protože zbytek byl odstraněn. Během prací na tomto klášteru byly odhaleny čtyři originální perfektně symetrické síně chrámu vystavené v duchu tradiční incké lichoběžníkové architektonické koncepce.

Museo de arte precolombino
Toto archeologické muzeum sídlící v původním inckém svatostánku, později kláštěru či panském sídle španělského dobyvatele Alonsa Díaze, se může pochlubit širokou kolekcí předkolumbovského umění. Přibližně 450 artefaktů je datováno do období mezi 1250 př. n. l. až do roku 1532 našeho letopočtu.

Museo Inka
Incké muzeum sídlící v Admirálském paláci ze 17. století mapuje dějiny osídlení Peru před i během období Říše Inků stejně jako důsledky španělského podmanění a následující koloniální éry pro původní domorodé obyvatele.

Iglesia de la Compañía de Jesús
Tento kostel se nachází na Plaza de Armas a je skvělým příkladem architektury z období koloniální éry. Byl postaven během 16. a 17. století, postupně se stal inckým palácem Huaya. Kostel disponuje nádherným vybavením - luxusním zlaceným oltářem a nespočtem důležitých uměleckých děl.

Catedral
Catedral Renesanční katedrála ze 17. století se stejně jako kostel Iglesia de la Compañía de Jesús nachází na náměstí Plaza de Armas. Byla vystavena na základech původního inckého paláce Inca Viracocha a představuje krásný příklad koloniální architektury jak z venku, tak i uvnitř - jistě vás zaujme impozantní dřevená výzdoba, stříbrný oltář a hodnotná kolekce umění.

Templo de la Merced
Tento půvabný chrám byl postaven v roce 1536 a následně v 17. století po zničujícím zemětřesení z velké části přestavěn. Může se chlubit krásnou fasádou a ambity, jeho vybavení připomíná španělské dobyvatele Diega Almagra a Gonzala Pizarra. V tomto kostele můžete zároveň navštívit malé muzeum s kolekcí náboženského umění.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.