Informace o Cuscu
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Informace o peruánské městě Cusco

Počet obyvatelPřibližně 350 000
ZeměPeru
Jazykyšpanělština, kečuánština
PolohaNachází se v Andách v jihovýchodní části Peru v blízkosti Posvátného údolí - Urubamba.
Podnebí

Malé rozdíly teplot s nejvyššími průměrnými teplotami okolo 19ºC a nejnižšími průměrnými teplotami okolo 7ºC. Léto (prosinec - březen) časově odpovídá období dešťů, během kterých krátce prudce prší a poté velmi rychle vysvitne slunce.

Místní specialityDůležitost Cusca jako zemědělského regionu započala už v období Říše Inků, pěstuje se zde mnoho druhů ovoce i zeleniny, kromě jiných například 2000 druhů a variant brambor. Peruánská kuchyně je považována za jednu z nejpestřejších na celém světě a to především díky prolínání období před Říší Inků i vlastního období Incké říše společně s mezinárodními vlivy díky příchodu imigrantů ze Španělska, Francie, Itálie, Japonska, Číny i Afriky. Peruánci jsou obecně velmi otevřeni zkoušení nových technik přípravy pokrmů i používání pestrých ingrediencí, takže je zdejší typická kuchyně neustále přirozeně obohacována.
Turistické informační centrum Adresa: Portal Mantas 117 (pouze 1 blok od Plaza de Armas)
Telefon: 084 / 222 - 032
Věděli jste, že...?Cusco z období Říše Inků bylo prý vystaveno ve tvaru pumy. Tělo této šelmy tvořily nejdůležitější chrámy, paláce a budovy města, prostor mezi jejími nohami zase vyplňuje Plaza de Armas, hlavní místo dění v Cuscu.

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.