Kam v Cuscu vyrazit
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kam vyrazit v Cuscu, Peru

Vyražte na Machu Picchu
Cusco je známou bránou a výchozím bodem k Machu Picchu. Toto pradávné město obývané Inky, nejnavštěvovanější památka v celém Peru, se totiž nachází pouze 80 kilometrů od Cusca. Machu Picchu je umístěno na horském hřbetu nad údolím Urubamba, jeho výstavba je datována do období největšího rozkvětu Říše Inků okolo roku 1462.

Naštěstí pro všechny turisty nebylo toto místo nikdy objeveno španělskými dobyvateli, zůstalo tedy na rozdíl od jiných inckých měst naprosto neporušené a zachované.

Barrio de San Blas Cusco

Zatoulejte se ve čtvrti Barrio de San Blas
Nejmalebnější čtvrtí v Cuscu je bezpochyb San Blas. Právě San Blas je plný uměleckých studií, obchodů s ručně vyráběnými výrobky, barů i restaurací. Kromě toho zde pocítíte příjemný bohémský styl, užijete si zdejší pěší zóny, které tvoří velkou většinu této čtvrti, a z několika úžasných míst také výhled na celé město.

Jen tak pozorujte ruch na Plaza de las Armas
Náměstí Plaza de Armas je nejen obklopeno několika nejkrásnějšími budovami a kostely v Cuscu, ale kromě toho si na něm můžete pochutnat na něčem vynikajícím v mnoha zdejších příjemných restauracích a kavárnách, jejichž terasy jsou jako dělané na pohodlné posezení, nasávání zdejší atmosféry a pozorování neustávajícího života na celém náměstí.

Nakupte si nějaké řemeslné výrobky
Domorodé dědictví je v Cuscu i jeho okolí velmi aktuální a setkáte se s ním na každém kroku. Určitě vás potěší především široký sortiment ručně tkaných textílií, ručních výrobků všeho druhu a velké množství dalšího originálního zboží. Místo turistických památek a typických míst plných turistů se tedy vydejte na skvělé tržiště!


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.