Jak cestovat do Cusca
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Jak se dostat do Cusca v Latinské Americe

Letecky
Turisté cestující do Cusca ze zahraničí pravděpodobně poletí přes hlavní město a hlavní dopravní uzel v Limě, odkud se následně vydají na jednohodinový let směrem na letiště v Cuscu - Aeropuerto Internacional Velasco Astete. Letiště se nachází 5 kilometrů od centra města a pro dopravu do města můžete využít taxík nebo se například domluvit na přepravě s hotelem či hostelem, ve kterém budete bydlet. Další možností jsou malé autobusy, které jezdí mezi letištěm a Plaza San Francisco a dopraví vás do města. Jedná se však o možnost, kterou pravděpodobně využijete především v případě, že budete bydlet přímo nebo v blízkosti náměstí San Francisco a nebo pokud přicestujete pouze s malými zavazadly.

Autobusem
V Cuscu nenajdete hlavní autobusové nádraží, ačkoli se z něj dostanete díky mnoha autobusovým linkám do mnoha okolních měst přímo v regionu nebo i po celém Peru. Dostanete se například do Limy (26 hodinová jízda), Arequipa, Puerto Maldonady, Punolu, Juliacy a do dalších měst. Většina autousů odjíždí z terminálu Terrestre (adresa: Vallejos Santoni), který se nachází mimo centrum města ve stejném směru jako letiště.

Vlakem
V Cuscu najdete dvě vlaková nádraží, přičemž obě z nich obsluhuje státní železniční dopravce PeruRail. Pokud cestujete z a nebo do Puny nebo Arequipy, tak se vydejte na Estación de Huanchaq (adresa: Av. Pachacútec), zatímco pokud cestujete z/ do Ollantaytamby, Machu Picchu nebo Amazonského pralesa, tak pojedete z vlakového nádraží Estación de San Pedro (adresa: Calle Cascaparo).


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.