Zajímavosti Antiguy
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky města Antigua

památky města Antigua

Parque Central
Hlavní náměstí Parque Central plné zeleně je jak geografickým, tak i sociálním centrem Antiguy. Ohraničují jej historické budovy, nechybí zde lavičky ani stromy, pěší zóny a několik fontán. Tou největší z nich je zrestaurovaná fontána z 18. století, která se nachází přímo ve středu náměstí.

Iglesia de la Merced
Tento působivý honosně dekorovaný kostel utrpěl škody během několika zemětřesení, později byl z velké části rekonstruován a nyní je výborným příkladem španělské koloniální architektury v období baroka. Vedle kostela si zde můžete prohlédnout také ruiny kláštera ze 16. století.

Iglesia y Convento de Capuchinas
Na rozdíl od většiny dalších budov v tomto městě se tohoto kláštěra ničivé zemětřesení roku 1773 příliš nedotklo. Tedy v případě budovy, jeptišky totiž byly vystrašeny a rozhodly se opustit město. Zanechaly po sobě krásný příklad architektury 18. století a velmi dobře zachované zahrady, nádvoří a soukromá obydlí, ze kterých je i v dnešní době velmi cítit klášterní život a řád.

Arco Antigua

El Arco de Santa Catalina
Tento unikátní nad ulicí se klenoucí oblouk, který představuje nejznámější symbol města Antigua, byl postaven z ryze praktických důvodů. Jelikož se klášter Santa Catalina neustále rozrůstal, tak si jeho stále větší počet obyvatel žádal více prostoru. Jediný možný prostor pro rozšíření se však nacházel pouze přes ulici a protože nebylo možné, aby jeptišky přecházely z jedné části do druhé přes veřejnou ulici, tak byl vystavěn tento oblouk, který spojoval obě části monasterie. Od té doby se mohly jeptišky pohybovat po celém areálu, aniž by je kdokoli viděl.

Monasterio de Santo Domingo
Určitě stojí za to navštívit ruiny kláštera Santo Domingo, který byl postaven v roce 1583 a téměř zničen v roce 1773. Dříve měl dokonce dvě zvonice a byl plný hodnotných věcí, naopak dnes zde můžete přespat v unikátním hotelu, který byl postaven na části trosek kláštera.

Catedral de San José
Tato katedrála ze 17. století byla dříve dokonce největší v celé Střední Americe, avšak tak jako mnoho dalších budov podlehla ničivým škodám po velkém zemětřesení. Katedrála byla zčásti obnovena, díky čemuž si může každý návštěvník vychutnat její tehdejší i současné kouzlo.

Koloniální domy
Zpátky do historie můžete v Antigue nahlédnout v koloniálních domech, které se podařilo plně opravit. Konkrétně stojí za to vidět například domy Casa de los leones a Casa Popenoe.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.