Kam v Antigue vyrazit
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kam vyrazit v Antigue, Guatemala

Navštivte muzea
V Antigue najdete šikovná a překvapivě zajímavá malá muzea, která vás přepraví zpět v čase díky exponátům v podobě knih, nábytku, uměleckých děl, výzbrojí a mnoha dalších věcí datovaných mnoho století do minulosti do období bohatství a slávy tohoto guatemalského města.

    Kam vyrazit
  • Museo de arte colonial / Muzeum koloniálního umění
  • Museo de Santiago / Santiagovo muzeum
  • Museo del libro antiguo / Muzeum historických knih

Prozkoumejte ruiny
Mezi nejzajímavější a nejnavštěvovanější památky v Antigue, ačkoli to může znít zvláštně, patří kompletní ruiny. Po ničivém zemětřesení v roce 1773 se Antigua stala téměř opuštěným městem, ve kterém bylo vše - včetně nádherných kostelů, kláštěrů a chrámů - ponecháno beze změny. Dnes jsou tyto zříceniny, ať už restaurované či nikoli, fascinujícím místem, které určitě stojí za to navštívit.

Pokořte sopku!
Guatemalská Antigua je doslovně obklopena sopkami, které lákají turisty na fantastické výlety, během kterých je možné tyto sopky pokořit pěšky. Pacaya Volcano, stále aktivní sopka, je nejpopulárnější sopkou, která láká k pokoření největší počet turistů, protože je ve stavu neustálé erupce - na vrcholu můžou návštěvníci vidět bublající magma. Další aktivní vulkán, Fuego Volcano, někdy udeří silnými erupcemi, proto výšplapy na jeho vrchol vždy závisí na intenzitě sopečné aktivity, přičemž ani tak není nikdy možné dosáhnout až k vrcholu samotného krátera. Dvě nejbližší nečinné sopky - Agua Volcano a Acatenango Volcano - nabízejí delší turistické trasy a díky vyšší nadmořské výšce zprostředkovávají fantastické výhledy na okolní krajinu.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.