Kam v Oaxace vyrazit
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kam vyrazit v Oaxace, Mexiko

Kam vyrazit

Za jídlem
Výlet do Oaxacy, města známého jako gurmánský ráj Mexika, nemůže být nikdy kompletní bez ochutnání místních kulinářských specialit. Vynikající pokrmy nad kterými se sbíhají sliny, restaurace, které uspokojí všechny chutě v různých cenových kategoriích. Nechte se tedy zlákat tímto nezapomenutelným gurmánským zážitkem!

Za podívanou na umění
V Oaxace se budete moci těšit z úžasné kulturní scény s dlouhou tradicí, díky které v tomto městě působí opravdu velká komunita umělců a řemeslníků, kteří vlastnoručně vyrábějí nádherně výrobky. Historické ulice města jsou plné uměleckých galerií, ve kterých si můžete prohlédnout a případně také koupit vše od výrobků z éry před Kolumbem až po moderní výtvarná díla. Jedná se kromě jiného o skvělou možnost, jak se přiblížit a lépe poznat místní dřívější i současnou kulturu.

Za nákupy
Oaxaca je plná skvělých řemeslných trhů a stánků s ručně vyráběnými výrobky, které si určitě zamilujete. Najdete zde vše od dřevěných sošek, přes keramiku, ručně tkané textilie, šperky až po kožené zboží a spoustu dalších zajímavých produktů.

Za výlety do okolí
Z Oaxacy můžete vyrazit na mnoho zajímavých výletů během volného odpoledne, na celý den i za víkendovými pobyty. Jistě vás budou lákat domorodá města, archeologická naležiště, pěší tůry, plážové destinace a spousta dalších zajímavých míst. Níže následuje pouze stručný tip na několik z nich:

    Puerto Escondido
  • Monte Alban - prehispanická památka, kterou rozhodně musíte navštívit. Jendá se o historické zapotecké hlavní město, ve kterém nyní můžete vidět řezby, pyramidy, chrámy, kostely i hrobky.
  • Mitla - archeologické naleziště, pradávné město Zapoteců, unikátní architektura.
  • Puerto Escondido - surfařské město, pláže jako dělané pro všechny vodní sporty.
  • Centrální údolí - tradiční vesnice, možnost jízdy na kole, výšlapů, objevování přírody.

Na procházku
Historické centrum Oaxacy bylo už před mnoha lety přidáno na seznam světového dědictví UNESCO a to rozhodně z dobrého důvodu! Kupodivu velmi dobře zachované historické centrum je protkáno mnoho století starými dlážděnými uličkami, historickými budovami, barokními kostely a krásnými náměstími, stejně jako okouzlující koloniální atmosférou.

Další cestovní průvodce Mexikem

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.