Zajímavosti o Oaxace
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Oaxacy, Mexiko

Basílica de la Soledad

Basílica de la Soledad
Tento nádherný barokní kostel ze 17. století zasvěcený patronce města Panně Marii vás naprosto ohromí. Navíc se jedná o jednu z nejdůležitějších náboženských památek v Mexiku, která byla dle místní tradice postavena po nalezení dřevěné sošky Panny Marie. Jakmile se vynadíváte na propracovanou bohatě dekorovanou fasádu, vstupte dovnitř a shlédněte samotnou sošku, která je ozdobena korunkou ze zlata a diamantů!

El Zócalo
Na tomto zelení zaplněném náměstí se nachází mnoho kaváren s venkovním posezením, lemují jej kostely i několik budov radnice města a především z těchto důvodů je El Zócalo srdcem i duší Oaxacy a tím pravým místem pro pozorování okolního dění, relaxování, setkání se s přáteli nebo například pro příjemné procházení se!

Monte Albán
Monte Albán Tato unikátní památka, která je vedle historického centra města Oaxaca zařazena na seznam světového dědictví UNESCO, byla po více než 1500 let obývána několika různými kulturami, přičemž první z nich byli Olmecové, následovali Zapotecové a nakonec Mixtecové. Terasy, pyramidy i kanály a hráze byly doslova vytesány přímo do hory, proto si toto místo určitě zaslouží pozornost.

Iglesia de Santo Domingo
Konstrukce tohoto půvabného kostela, který byl součástí celé monasterie, trvala od roku 1570 do roku 1608. A výsledek? Nádherný příklad mexické barokní architektury, přičemž za zmínku stojí především vypracované složité řezby, dvojice modrých kopulí nebo například zajímavý zlatý dekor. Nyní se v něm nachází Museo de las Culturas de Oaxaca. Kromě kostela můžete také navštívit přilehlou monasterii.

Templo de la Compañía
V tomto atraktivním barokním kostele postaveném v 16. století lze vidět modlidbu přeloženou do 15 různých jazyků, mezi nimiž nechybí několik místních domorodých jazyků.

Další cestovní průvodce Mexikem

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.