Zajímavosti Trinidadu
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Trinidadu, Kuba

Casco Histórico
Trinidadu Casco Histórico Většina památek uvedených na této stránce se nachází v této historické čtvrti zvané Casco Histórico, která zdejšími malebnými klikatícími se dlážděnými uličkami, elegantními náměstími a krásnými zrenovovanými koloniálními domy v pastelových barvách zaujme každého návštěvníka. Především díky ekonomickému úpadku v 19. století způsobeného krachem cukrovarnictví byl fakt, že město nemělo zdroje pro modernizaci a rozvoj města, štěstím v neštěstí pro zachování všech jeho původních budov, které by v opačném v případě byly přestavěny či zničeny. Nyní je tato oblast jednou z nejlépe zachovaných koloniálních oblastí v celé Americe.

Plaza Mayor
Toto příjemné a bohatě zdobené náměstí v neobarokním stylu se nachází přímo v srdci Casca Histórico a slouží především pro relaxaci a odpočinek na lavičkách, které obklopují vysoké palmy a bujné zahrady.

Iglesia Parroquial de la Santísima Trinidad
Tento krásný kostel z 19. století byl postaven na základech původního kostela a najdete ho na severovýchodní straně Plaza Mayor. Disponuje širokou sbírkou hodnotných duchovních objektů, které vás po spatření poměrně jednoduchého exteriéru určitě osloví a budete zde obdivovat klenuté gotické stropy, propracovaný oltářní obraz ukřižování Ježíše datovaný do roku 1713.

Palacio Brunet
Toto koloniální sídlo z roku 1740 je jednou z nejtypičtějších připomínek slavné epochy Trinidadu, během které město vzkvétalo díky výnosům z cukrovarnictví. Nyní zde sídlí Museo Romántico, jehož prostory jsou zaplněny nábytkem, porcelánem a dalšími typickými předměty z 19. století.

Trinidadu Museo

Museo de la Arquitectura Trinitaria
Toto muzeum najdete v jihovýchodní části náměstí Plaza Mayor ve dvou domech z 18. století, přesněji z let 1738 a 1785, které byly postupem času propojeny v jeden. Uvnitř najdete zajímavé muzeum aristokratické architektury 18. a 19. století.

Museo Nacional de la Lucha Contra Bandidos
Toto muzeum sídlí v původní budově kláštera zasvěceného svatému Františku z Assisi, která je díky své krásné žluté zvonici typickou a velmi oblíbenou budovou Trinidadu. V muzeu si můžete prohlédnout různé mapy, zbraně, fotografie a další objekty související s téměř desetiletým období boje proti kontrarevoluci, která byla během období po převzetí vlády Fidelem Castrem řízena z nedalelého pohoří.

Valle de los Ingenios
Tato skupina tří údolí, ve kterých probíhala během 18. a 19. století produkce kubánského cukru, je zařazena na seznamu světového dědictví UNESCO. Během největšího boomu cukrovarnictví a hlavního období produkce cukru zde fungovalo více než 70 cukrovarů a plantáží, na kterých pracovalo okolo 30 000 otroků, přičemž místo většiny z nich najdete především ruiny. Avšak pokud se vydáte k cukrovaru Manaca-Iznaga, tak si můžete prohlédnout vše, co připomíná dávnou slávu této cukrovarnické oblasti. Jistě vás zaujme staré panské sídlo, čtvrtě, ve kterých bydleli otroci i 45 metrová věž, z níž se každý den rozezněl velký zvon ohlašující otrokům začátek i konec pracovní směny.

Další cestovní průvodce Kubou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.