Kdy navštívit Trinidad
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Navštivte Trinidad během...

Hlavní versus vedlejší sezóna
Trinidad
Hlavní turistická sezóna na Kubě trvá od listopadu do dubna. Nejlepší období pro cestování na Kubu je z hlediska počasí od prosince do dubna, protože toho období navazuje na sezónu dešťů a zároveň je před obdobím nesmírně horkého počasí, které panuje už při příchodu léta. Nevýhodou však je, že ubytování bude pravděpodobně o něco dražší a turisticky zajímavá místa zase plná lidí.

Období vedlejší sezóny je od května do října a během ní se vám nabízí dobrá příležitost sehnat levnější letenky i ubytování. Na Kubu necestuje tolik turistů, nečekají vás zde téměř žádné fronty, mnohem méně lidí na plážích apod.

Festivaly &slavnosti
Na začátku ledna se v Trinidadu koná kulturní týden (Semana de la Cultura Trinitaria) - umělecký festival plný tradiční hudby, představení nebo například výstav regionálních ručně vyráběných artiklů. Datum se navíc ještě shoduje s výročím založení města.

V červnu se zase v Trinidadu slaví třídenní karneval, během kterého je město plné typických karibských karnevalových zvyklostí a tradic: tančení conga, průvodů, hudby, drinků atd.

Další cestovní průvodce Kubou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.