Zajímavosti Santiaga de Chile
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Santiaga de Chile

La Moneda
La Moneda navržená italským architektem v 18. století patří k nejtypičtějším a nejznámějším symbolům a historickým památkám Santiaga de Chile. V raných 70. letech 20. století byla budova značně poničena během vojenského útoku, avšak od té doby už stihla být opravena a nyní vás ohromí její originální impozantní elegance. Dovnitř se můžete podívat během organizované prohlídky, kterou je však nutné objednat s předstihem několika týdnů.

Casa La Chascona
La Chascona V domě La Chascona žil slavný latinskoamerický básník Pablo Neruda, který svůj pseudonym převzal od českého spisovatele a básníka Jana Nerudy. Dům jako takový byl zase pojmenovan po rozcuchaných vlasech Nerudovy třetí manželky. Jelikož byl tento básník vášnivým sběratelem, tak si zde nyní můžete prohlédnout nábytek, který shromáždil z různých míst celého světa, zajímavé harampádí a různá umělecká díla, která dostal od svých slavných přátel.

Iglesia y Convento de San Francisco
Konstrukce tohoto kostela a kláštera v jednom začala v 16. století v době Santiagovy koloniální éry a nyní je tato budova nejstarší architektonickiu památkou v městě.

Palacio Cousiño
Tento palác byl v 70. letech 19. století postaven zámožnou rodinou Cousiño - Goyenechea, jejíž zdrojem bohatství bylo hornictví a výroba vína.

Cerro Santa Lucía
Tento krásný pak na vrcholu kopce je plný romatických stezek i fontán a kromě jiného si v něm určitě užijete panoramatický výhled na celé město.

Muzea umění
Muzea Santiago de Chile se může chlubit rozsáhlou kolekcí vynikajících muzeí umění, které se zabývají každým obdobím od období před Kolumbem (Museo Chileno de Arte Precolombino), přes koloniální umělecká díla (Museo Colonial), výtvarná umění (Museo de Bellas Artes) až po současné umění (Museo de Arte Contemporáneo). Jedno dokonce vystavuje dárky od umělců, kteří v 70. letech podporovali demokratickou vládu prezidenta Allende - Yoko Ono, Miró, Tapies, Matta, Calder apod.

Catedral Metropolitana
Neoklasicistní katedrála Metropolitana byla navržena stejným italským architektem jako palác La Moneda a proslavil ji především precizně vypracovaný a nazdobený oltář.

Basílica del Salvador
Tento neogotický kostel z konce 19. století je otevřen pouze během speciálních příležitostí a přestože byl mnohokrát poničen během zemětřesení, tak patří k hlavním symbolům města.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.