Jak cestovat do Santiaga de Chile
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Jak se dostat do Santiaga de Chile v Latinské Americe

Letecky
Letiště v Santiago de Chile, Aeropuerto Internacional Comodoro Arturo Merino Benítez, se nachází přibližně 13 kilometrů od centra města. Je považováno za jedno z nejmodernějších letišť v Latinské Americe, na které létají aerolinky z celého světa: ze Spojených států Amerických, Kanady, Jižní a Střední Ameriky, Evropy i Austálie.

Autobusem
Santiago je jedním z hlavním dopravních uzlů v Chile a proto z něj jezdí velké množství autobusových linek do velkého množství měst nejen v celém Chile, ale i do sousedních zemí jako Brazílie nebo Argentiny.

Jak cestovat v Santiagu de Chile

Santiago je opravdu velkým městem a existují dva nejlepší způsoby městské hromadné dopravy, které je vhodné využít pro přepravu po celém městě. Nejprve doporučujeme, abyste si koupili "bip!-card". Tuto kartu si můžete dobít ve stanicích metra a poté ji použít jak v metru, tak i v autobusech a dokonce je s ní možné přestupovat zdarma z jednoho dopravního prostředku do druhého.

Metrem
Santiago de Chile má moderní a efektivní podzemní dráhu, která funguje mezi 6. hodinou ranní a 11. hodinou večerní. Pět linek metra pak pokrývá velkou většinu města. Stanice metra neslouží pouze pro účel dopravy, ale i jako prostory pro různé výstavy umění, takže se budete mít pokaždé na co zajímavého podívat.

Autobusem
Městské autobusy jezdí v Santiagu alespoň v případě nejdůležitějších tras 24 hodin denně. Jakmile skončí provozní doba metra, tak do ulic vyjedou autobusy, které kopírují přímo trasy linek metra.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.