Zajímavosti Quita
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Quita, Ekvádor

Historické centrum
Přestože je právě většina památek uvedených níže součástí starého města - historické čtvrti Quita, tak je důležité zmínit tuto turisticko atrakci jako celek, který pamatuje už několik století a který rozhodně stojí za shlédnutí. Právě toto město bylo jako první zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO díky svému nejlépe zachovanému a největšímu historickému centru v celé Americe. Právě zde naleznete pospolu budovy z koloniální éry, dlážděné uličky, prostorná náměstí, překrásné barokní fasády a nebo třeba velkolepé kostely.

Iglesia de la Compañía de Jesús

Iglesia de la Compañía de Jesús
Iglesia de la Compañía de Jesús je dost možná vůbec nejhezčím kostelem v celé Americe. Tato barokní budova plná propracovaných detailů vás zaujme především svou ohromující tesanou fasádou a neobvyklou kombinací křesťanské a domorodé výzdoby.

Iglesia de San Francisco
Tento krásný barokní kostel ze 16. století rozhodně stojí za návštěvu především kvůli propracovaným malbám, sochám a celkové kombinaci křesťanských a domorodých vlivů. Vedle tohoto kostela, přímo v prostorách původní monasterie, sídlí muzeum, ve kterém můžete vidět zajímavou sbírku náboženských předmětů a umění.

Museo del Banco
Toto muzeum disponuje sbírkami ze tří důležitých období - před Kolumbem, z koloniální éry a z období po skončení koloniální nadvlády. Jedná se o nejznámější muzeum v Ekvádoru, které určitě při pobytu v Quitu musíte navštívit.

La Mitad del Mundo
Tento velký monument z 18. století byl dle propočtů francouzského objevitele a vědce postaven přesně tak, aby se nacházel na rovníku. Moderní technologie postupem času ukázaly, že se rovník ve skutečnosti nachází o několik desítek metrů jinde, avšak tím La Mitad del Mundo rozhodně na atraktivitě neztrácí.

Plaza de la Independencia
Plaza de la Independencia, obecně známá také jako Plaza Grande, je už od 16. století hlavním místem dění a nejdůležitejším náměstím v Quitu. Lemují jej zajímavé budovy: katedrála, radnice, vládní budova a arcibiskupský palác. Náměstí stojí za to navštívit po setmění - určitě na vás zapůsobí, jak jsou všechny budovy nasvíceny.

Museo de la Ciudad

Museo de la Ciudad
Dvě patra tohoto muzea se zabývají dějinami ekvádorské společnosti, jejím vývojem a změnami. Můžete si zde prohlédnout scény z každodenního života od období prostého životního stylu, přes válečné roky a vše mezi tím.

Teleferiqo
Místní kabinová lanovka, druhá nejvýše položená na světě, zvaná Teleferiqo (s "q" místo "c" kvůli názvu města Quito) vás vyveze po svazích sopky Pichincha až do výšky 4000 metrů. Vydejte se na tuto horu za jasného dne a užijte si skvělý výhled na město i na další sopky v okolní krajině.

Museo Guayasamin
Zajděte do tohoto zajímavého muzea a uvidíte díla nejznámějšího současného ekvádorského umělce Oswaldo Guayasamin - ať už ta, která sám vytvořil, nebo ta, která sbíral. V Paláci vlády na náměstí Plaza de la Independencia si dále můžete prohlédnout jednu z jeho nejznámějších a nejpůsobivějších nástěnných maleb.

Museo Mindalae
Zajděte do čtvrti Mariscal, která se nachází severním směrem od historického centra, a nechte se unést vším, co tento unikátní kulturní bod nabízí. Muzeum Mindalae se velmi podrobně zabývá bohatou kulturní rozmanitostí obyvatel Ekvádoru s ohledem na etnicko-historické okolnosti. Právě zde se dozvíte vše o zdejších rozličných kmenech, ať už dávných, tak i současných, které žily nebo stále žijí v Amazonii, Andách i na tichooceánském pobřeží Ekvádoru.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.