Kdy navštívit Sosuu
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Navštivte Sosuu během...

Vládce oceánů
Tato soutěž ve vodních sportech se koná v nedalekém Cabarete vždy během posledního týdne v únoru a účastníci se při ní snažé zvítězit v různých individuálních sportovních disciplínách, přičemž vede hlavně windsurfing, surfing a kite boarding. Největší zajímavostí je však soutěž o titul "vládce oceánů" - triathlon zahrnující všechny tři disciplíny zmíněné výše.

hradů z písku

Mezinárodní soutěž ve stavění hradů z písku
Kromě titulu vládce oceánů můžete ještě během prvního týdne v březnu zkusit získat skvělé umístění v mezinárodní soutěži ve stavění hradů z písku.

Kulturní festival Puerto Plata
Tento týdenní hudební festival je pokaždé v Puertu Plata pořádán v červnu a zaposlouchat se na něm můžete do bluesu, jazzu, merengue i folku. Koncerty různých žánrů se konají v pevnosti San Felipe a hudební i taneční skupiny, původem většinou ze Santo Dominga, zde předvádí tradiční hudbu i tance a to včetně salsy a afrických spirituálů.

Festival Puerto Plata plný tance merengue
Merengue je v podstatě národním hudebním stylem Dominikánské republiky a festival věnovaný právě tomuto typickému hudebnímu stylu se obvykle koná první týden v říjnu ve městě Puerto Plata. Celá přímořská promenáda Malecón je zaplněna lidmi, kteří sledují vystoupení zpěváků merengue, nechybí zde stánky s občerstvením ani s řemeslnými výrobky, mezi kterými si určitě vyberete ten nejoriginálnější.

Počasí
Díky tropickému klima panuje v Dominikánské republice nikdy nekončící léto, takže se sem můžete vypravit skutečně během celého roku. Především na severním pobřeží spadne více dešťových srážek během období od října do března, přičemž většina z nich přijde ve formě krátké prudké bouřky, po které se velmi rychle vyjasní a během hodiny uvidíte už jen modré nebe.

Další cestovní průvodce DOminikánskou republikou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.